موج
کدخبر : ۳۳۴۷۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334735

معاون سیاسی فرماندار اردکان گفت: موارد شیوع ویروس کرونا در میان افغانستانی ها رو به افزایش است، اگر آنها و حتی مردم اردکان اصول بهداشتی، قرنطینه خانگی و فاصله گذاری اجتماعی مورد نظر را رعایت نکنند، ممکن است با وضعیت نگران کننده ای روبرو شویم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، رقیه کرمانیان معاون سیاسی فرماندار اردکان در نشستی با تعدادی از رهبران قومی، مذهبی و اعضای شورای افغان های مقیم شهرستان افزود: موارد شیوع ویروس کرونا در میان افغانستانی ها رو به افزایش است، اگر آنها  و حتی مردم اردکان اصول بهداشتی، قرنطینه خانگی و  فاصله گذاری اجتماعی مورد نظر را رعایت نکنند، ممکن است با وضعیت نگران کننده ای روبرو شویم.

وی در همین حال بر پرهیز از مراسم فاتحه خوانی، عقدکنان و عروسی از سوی مهاجران افغان در این شهرستان تاکید کرد.

معاون فرمانداری اردکان  با بیان اینکه بیماری کرونا همچنان ناشناخته است و با تغییر وضعیت روبروست تصریح کرد : همه مردم ملزم به تجدید نظر نسبت به اصول مراوده در رفتارهای اجتماعی خود نسبت به دیگران و رعایت پروتکل های بهداشتی هستند.

کرمانیان اظهارکرد: آموزش های لازم بهداشتی در فضای باز برای شهروندان خارجی مقیم شهرستان پیش بینی شده است، آنها مسافرت، رفت و آمدهای خود را محدود و کاهش دهند.

در حال حاضر حدود ۱۲۰ هزار مهاجر مجاز افغان در استان یزد زندگی می کنند که حدود ۱۷ هزار نفر  دانش آموز و تعدادی نیز دانشجو هستند که آماری از افراد مشغول به تحصیل این گروه در مراکز آموزش عالی استان تاکنون منتشر نشده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها