موج
کدخبر : ۳۳۴۶۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334669

دادستان کرمانشاه:

شهرام کرمی گفت: برابر آمارها میزان اقدام مجرمانه کرمانشاه از نرم کشوری پایین تراست و به همین دلیل نباید با تبلیغات منفی احساس امنیت و فرهنگ کرمانشاه را بین ببریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، دادستان کرمانشاه با تأکید بر صیانت از فرهنگ اصیل کرمانشاه توسط اصحاب رسانه و ممانعت از انتشار تبلیغات منفی علیه این استان، ابراز داشت: بازنشر صحنه‌هایی از یک نزاع در کرمانشاه بازنشر نه‌تنها به‌عنوان تبلیغاتی منفی چهره کرمانشاه را در میان استان‌ها دیگر کشور زشت می‌کند بلکه امنیت و فرهنگ کرمانشاه را در درون استان نیز تضعیف خواهد کرد.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با تأکید بر اینکه دستگاه قضا کرمانشاه با تمام توان و ظرفیت با افرادی که بخواهند ناامنی در کرمانشاه ایجاد کنند برخورد خواهد کرد، اظهار داشت: افرادی که بخواهند با اسلحه سرد و گرم در استان هیاهو و جنجال درست کنند به‌شدت برخورد قانونی و قاطع خواهیم کرد.

وی در ادامه در خصوص اقدامات صورت گرفته در دادستانی کرمانشاه اعلام داشت: ورودی پرونده‌ها به دادسرای کرمانشاه طی سه ماه گذشته تاکنون 9518 مورد ثبت‌شده که از این تعداد ۸۱۵ مورد مربوط به پرونده‌های گذشته بود و درمجموع 10333 پرونده مختومه شده است.

وی در خصوص پرونده گلیم و گبه کرمانشاه نیز اعلام داشت: با توجه به رد مال و مختومه شدن این پرونده در حال حاضر ۵۰۰ نفر به میزان ۲۳ میلیارد تومان از متضرران باقیمانده‌اند که ما باید اموال موسسه را شناسایی، توقیف، نگهداری و به فروش برسانیم تا این افراد نیز به‌حق خود برسند.

دادستان کرمانشاه، بابیان این مطلب 2450 زندانی که با بررسی‌های انجام‌شده مشخص‌شده است که برای جامعه خطری ندارند را از اسفندماه سال گذشته برای پیشگیری از شیوع کرونا به مرخصی اعزام کرده‌ایم، تأکید کرد: از این تعداد ۶۰۹ نفر با توجه به اینکه پایان محکومیت آن‌ها نزدیک شده بود به مرخصی پایان حبس رفتند، ۳۳۲ نفر مشمول عفو رهبری شدند و ۷۶ نفر نیز به‌صورت مشروط که اگر مرتکب عمل مجرمانه نشوند آزاد شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها