موج
کدخبر : ۳۳۴۶۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334655

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با ابراز نگرانی از شیوع شدید ویروس کرونا در کردستان گفت: بر طبق آخرین آمار افزایش 221 نفری در 24 ساعت گذشته ، نشان از عدم رعایت موارد بهداشتی توسط شهروندان دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، فرزین رضاعی ظهر امروز یکشنبه در گفت وگو با رسانه های کردستان اظهار کرد: در حال حاضر 531 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان افزود: در بیمارستان توحید سنندج 176 نفر، بعثت سنندج 59 نفر، کوثر سنندج 137 نفر، امام خمینی سقز 37 نفر، بوعلی مریوان 37 نفر، فجر مریوان 13 نفر، شهید بهشتی قروه 18 نفر، امام حسین بیجار 11 نفر، بیمارستان سینای کامیاران 8 نفر، بیمارستان امام خمینی (ره) در دیواندره 12 نفر، شهید چمران در سروآباد یک نفر، شهدای دهگلان 4 نفر و در بیمارستان رازی بانه 18 نفر بستری هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: اکنون 75 بیمار مبتلا به کرونا در کردستان در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 249 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 52 نفر در سقز، 83  نفر در سنندج، 21 نفر در قروه، 21 نفر در بانه، در مریوان 16 نفر، 17نفر در بیجار، 23 نفر در کامیاران، 11 نفر در دیواندره و پنج نفر در دهگلان جانباختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

 رضاعی خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها