موج
کدخبر : ۳۳۴۳۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334379

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: تا دو هفته آینده بیمارستان شریعتی بندرعباس به چرخه بیمارستان‌های کرونایی هرمزگان اضافه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، قاسم جان بابایی در جلسه با استاندار و نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی افزود: برای مقابله با بیماری کرونا در هرمزگان از ظرفیت بیمارستان‌های نیروی انتظامی و سپاه نیز استفاده شده و بیمارستان نیروی دریایی ارتش هم در حال پایان است و به چرخه بیمارستان‌های کرونایی اضافه می‌شود.
  معاون درمان وزیر بهداشت گفت: تا دو هفته آینده بیمارستان شریعتی بندرعباس به چرخه بیمارستان‌های کرونایی هرمزگان اضافه می‌شود.
وی به مراحل تکمیل بیمارستان ۵۳۱ تخت خوابی استان اشاره کرد و گفت: این بیمارستان تا آخر سال از لحاظ فیزیکی آماده می‌شود.
معاون درمان وزیر بهداشت افزود: شرایط بندرعباس خوب نیست و در دو هفته آینده شرایط رو به افزایش و پرخطری خواهیم داشت.
جان بابایی گفت: زیرساخت‌های بخش‌های ویژه در هرمزگان افزایش یافته و ۲۵ دستگاه کمک تنفسی، ۲۰ دستگاه مانیتور علایم حیاتی، یک دستگاه بلادگاز، ۱۵ ست تشک مواج، ۳ دستگاه الکتروکاردیوگرافی، ۳ دستگاه شوک و ۱۳ دستگاه پمپ سرنگ به چرخه درمان هرمزگان اضافه شده است.
وی گفت: در صورت نیاز به تجهیزات بیشتر آماده همکاری همه جانبه با مسئولان استان هرمزگان هستیم.
استاندار هرمزگان هم گفت: در این جلسه مصوب شد وزارت بهداشت درتامین تجهیزات، منابع مالی و صدور مجوز برای جذب پرستاران کمک کند.
فریدون همتی افزود: همچنین مقرر شد تکمیل بیمارستان ۵۳۱ تخت خوابی استان و بیمارستان ستاره خلیج فارس سرعت یابد و تا پایان سال آماه شود.
همتی مردم را مهمترین عامل در کنترل کرونا دانست و گفت: مردم با رعایت فاصله فیزیکی، ماسک زدن و رعایت دیگر نکات بهداشتی، نقش بسیار موثری در جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری دارند.
وی گفت: تلاش می‌کنیم با تلاش کادر درمانی استان، شمار فوتی‌ها و بیماران بدحال را به کمترین میزان برسانیم.
احمد جباری نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مقرر شد از محل اعتبارات اختصاص یافته در بحث کرونا، کمک‌های بیشتری برای تجهیز دستگاه اکسیژن ساز، بخش مراقبت‌های ویژه و افزایش تخت‌های بیمارستان شهید محمدی صورت گیرد.
 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها