موج
کدخبر : ۳۳۴۳۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334365

هادی ابراهیمی:

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان از پرداخت بیش از 4 میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل خانگی در استان خبر داد و گفت: 85 درصد از این مبلغ تاکنون توسط بانک های عامل به متقاضیان پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، در خصوص تسهیلات ارائه شده، افزود: 506 طرح به مبلغ 5 میلیارد و 301 میلیون تومان به بانک های عامل برای دریافت وام معرفی شده اند که از این تعداد 365 طرح به مبلغ 4 میلیارد و 82 میلیون تومان پرداخت شده است.

وی میزان مبلغ پرداختی برای طرح های مستقل و پشتیبان در بخش مشاغل خانگی را  بر حسب نوع طرح بین 5 تا 50 میلیون تومان به صورت قرض الحسنه عنوان کرد و گفت: این تسهیلات به کارآفرینان، دارای مجوزهای پشتیبانی و افراد مستقل که طرح آنها منطبق بر ظرفیت ها و اولویت های استان و مورد تایید دستگاه های اجرایی مرتبط بوده، پرداخت می شود.

وی اظهارداشت: برای سال جاری نیز تاکنون تسهیلاتی ابلاغ نشده است و امید است در سه ماهه دوم این تسهیلات اعلام و به متقاضیان پرداخت شود.
کسب و کار و مشاغل خانگی یکی از زمینه‌های افزایش مشارکت مردم در اقتصاد و از جمله راهکارهای مناسب برای توسعه اشتغال‌های خرد و متوسط به ویژه برای افرادی است که مهارت کافی در انجام برخی از کارها را دارند اما به دلیل بازار نامناسب اشتغال نمی‌توانند جذب بازار شوند.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها