موج
کدخبر : ۳۳۴۲۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334284

ابراهیم امامی:

فرماندار شهرستان نیر گفت: اقدامات عمرانی انجام‌شده در راستای مرمت و احیای پل تاریخی قیرمیزی‌کورپی یا پل قرمز شهرستان نیر مطلوب و مناسب بوده و در این حوزه شاهد فعالیت‌های مناسبی در منطقه هستیم

به‌گزارش خبرگزاری موج اردبیل، ابراهیم امامی فرماندار شهرستان نیر با همراهی شهردار و اعضای شورای شهر و رئیس میراث فرهنگی شهرستان نیر در جریان بازدید از روند مرمت پل تاریخی قیرمیزی‌کورپی اظهار کرد: اقدامات عمرانی انجام‌شده در راستای مرمت و احیای پل تاریخی قیرمیزی‌کورپی یا پل قرمز شهرستان نیر مطلوب و مناسب بوده و در این حوزه شاهد فعالیت‌های مناسبی در منطقه هستیم.

او با اشاره به برخی مشکلات و موانع در مسیر بازسازی این پل تاریخی عنوان کرد:‌ با تعامل با شهرداری و اعضای شورای شهر نیر مشکلات در این حوزه بررسی و مقرر شد تا هر چه سریع‌تر زمینه برای رفع موانع احیای پل قرمز برطرف شود.

 فرماندار شهرستان نیر با اشاره به ظرفیت این پل تاریخی در جذب گردشگران به منطقه گفت:‌ پل تاریخی قیرمیزی‌کورپی از آثار تاریخی مهم و ارزشمند استان اردبیل و شهرستان نیر به شمار می‌رود که با احداث آن بر روی رودخانه آغلاغان زمینه‌ساز بازدید سالانه گردشگران مختلف از این بنای شده است.

امامی اقدامات عمرانی در این بنا را ارزنده دانست و افزود: حفاظت و حراست از این پل تاریخی باید در اولویت برنامه‌های حفاظتی میراث فرهنگی شهرستان بوده و‌ در راستای مرمت و بازسازی این بنای تاریخی اقدامات عمرانی تداوم و گسترش یابد.

بهنام وکیلی رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نیر نیز در این بازدید اظهار کرد: پل تاریخی قیرمیزی کورپی شهرستان نیر که متعلق به دوران صفویه بوده و در سال 1379 به ثبت ملی رسیده است، یکی از مناطق مهم گردشگری در استان اردبیل به شمار می‌رود که سالانه پذیرای گردشگران از مناطق مختلف کشور است.

او از تداوم عملیات مرمت و بازسازی این پل تاریخی خبر داد و گفت: «حفاظت از پل قرمز که از آثار و ابنیه‌های مهم تاریخی در استان به شمار می‌رود جزو اولویت برنامه‌ها بوده و در این زمینه اقدامات انجام می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها