موج
کدخبر : ۳۳۴۱۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334183

رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور:

رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشوربیان داشت: نظام آموزش مهارتی کشور نیازمند بازنگری است و بخش خصوصی را برای همراهی در حوزه آموزش صالح می دانیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، علی اوسط هاشمی در جمع اصحاب رسانه در اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه نظام آموزش مهارتی کشور نیازمند بازنگری است، گفت: به توانایی‌های بخش خصوصی از جمله اتاق بازرگانی در حوزه آموزش و آزمون صلاحیت حرفه‌ای باور داریم و رسماً اعلام می‌کنیم بخش خصوصی را برای همراهی در حوزه آموزش صالح و شایسته می دانیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره باینکه آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه‌ای و دانشگاه‌ها مسوول آموزش هستند، اظهار کرد: زمینه و بستر ایجاد فرصت و تقاضا بخش خصوصی و به ویژه اتاق‌های بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی هستند.

این مقام مسئول ادامه داد: سازمان فنی و حرفه‌ای آمادگی دارد پس از آموزش و آزمون مورد تایید تشکل‌ها و بخش های خصوصی گواهی بین‌المللی خود را به دانشجو و مهارت آموزان ارائه کند.

اوسط هاشمی با اشاره باینکه سیستمی که در آموزش فنی حرفه‌ای داشتیم عرضه محور بود، گفت: درنظام آموزشی مهارتی کشور روش جدید مبتنی بر  تقاضا محوری است.

وی افزود: این سازمان مسوول برآورد نیاز بازار نیست بلکه مسوول تامین نیاز بازار است بنابراین متناسب با نیاز بازار و ظرفیت‌های اشتغال‌زایی جذب حرفه‌آموز دارد.

رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور بیان کرد: برای اولین بار در سال جاری شورای مهارت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به ریاست استانداران در حال شکل گیری است.

اوسط هاشمی ادامه داد: ارائه آموزش‌ها مبتنی بر سند راهبری مهارت مبنای تعقیب و بازنگری است و بنابراین سند راهبری مهارت را تعیین می‌کنند واین سند برای ما مبنایی برای نگاه به آموزش منطقه‌ای می‌شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره باینکه سال ۱۴۰۰ را سال بهار آموزشگاه‌های آزاد عنوان کردیم، بیان داشت: بر اساس نظر شورای عالی مهارت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای درهشت سطح مهارت تا دکترای ادامه خواهد داشت که آموزشگاه‌های خصوصی امکان ارائه آموزش در سه سطح اول را دارند.

وی اضافه کرد: سازمان فنی و حرفه ای به مهارت در جامعه می‌اندیشد و مهارت جامعه محوری را استراتژی می داند و از تمام ظرفیت جامعه برای تغییر نگاه به ارزش مهارت بهره خواهد جست.

این مقام مسئول تصریح کرد: رضایت شرکای مهارتی از سازمان فنی و حرفه‌ای مهمترین عامل ارزیابی است و خوشبختانه استان اصفهان در این زمینه پیشتاز مشارکت در کنار صنایع مهم برای آموزش فنی و حرفه‌ای است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشورگفت: برگزاری المپیاد مهارتی در سه بخش آسیایی، ملی و جهانی ازدیگر برنامه‌هایی است که در جلسه شورای مهارت استان عنوان شد تا آمادگی استان اصفهان برای میزبانی برخی رشته‌ها احصا تا پس از برگزاری مسابقات در سطح ملی نفرات برتر برای شرکت در مسابقات آسیایی و جهانی معرفی شوند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره باینکه استان اصفهان قطب گردشگری است، اظهار کرد: در نظر داریم هتلی در اصفهان تاسیس کنیم که تنوعی برای گردشگران داخلی و خارجی در استان اصفهان ایجاد شود. همچنین دپارتمان‌های مختلف نساجی، معدن، گردشگری و معماری سنتی در استان اصفهان تاسیس کنیم.

اتاق بازرگانی اصفهان

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها