موج
کدخبر : ۳۳۴۱۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334159

ناصر عتباتی:

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: در صورتی که قضات در دستگاه قضایی کارکرد واقعی خود را ایفا کنند می‌توانیم شاهد حل و رفع بسیاری از معضلات، مشکلات و مسائل در سطح جامعه باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل بعد از ظهر امروز در مراسم تحلیف کارآموزان قضایی دوره ۲۱۴ تهران در اردبیل اظهار داشت: در بحث امر خطیر قضا وجدان و شرافت قضایی به عنوان یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین پشتوانه محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه قضاوت کار سنگینی به شمار می‌رود افزود: وجود دو عنوان وجدان و شرافت در امر قضاوت انجام وظیفه در این منصب را بسیار سنگین‌تر می‌کند اما از طرفی دیگر انجام کار را لذت بخش‌تر نیز خواهد کرد.

عتباتی با تاکید بر تاثیر شغل قضاوت در جامعه افزود: شغل قضاوت در تمامی نظام‌های حقوقی منصبی مهم و تاثیرگذار است و می‌تواند در حل بسیاری از مشکلات موثر باشد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به کارکرد واقعی قضات در جامعه بیان کرد: در صورتی که قضات در دستگاه قضایی کارکرد واقعی خود را ایفا کنند می‌توانیم شاهد حل و رفع بسیاری از معضلات، مشکلات و مسائل در سطح جامعه باشیم.

وی امیدبخشی در جامعه را یکی اولویت‌های دستگاه قضایی دانست و اظهار کرد: پس از روی کار آمدن آیت الله رئیسی در راس قوه قضاییه امیدآفرینی در جامعه یکی اولویت‌های دستگاه قضایی شده است که باید از تمام ظرفیت خود برای تقویت این امیدبخشی ایجاد شده در جامعه بهره بگیریم تا دستگاه قضایی نقش و کارکرد خود را به خوبی در جامعه ایفا کند.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم دو نفر از کارآموزان قضایی با قرائت متن سوگند نامه در پیشگاه قرآن کریم وارد خدمت در دستگاه قضایی استان شدند‌.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها