موج
کدخبر : ۳۳۴۰۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334080

معاون فنی و پردازش سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان اعلام کرد:

معاون فنی و پردازش سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: لاگن های تبخیری شیرابه اصفهان به مبلغ 25 میلیارد ریال تا 2 ماه آینده به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مجید قاسمی مقدار رقم بودجه پیش بینی شده برای پروژه احداث لاگن های تبخیری مدیریت شیرابه را مبلغی بالغ بر 25 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: استفاده از لاگن های تبخیری یکی از روش های موثر در مدیریت شیرابه است و سازمان مدیریت پسماند نسبت به طراحی و ساخت این تجهیزات برای مدیریت شیرابه اقدام کرده است.

وی با اشاره به اهمیت مدیریت شیرابه به عنوان یک مایع بسیار آلوده و خطرناک، توضیح داد: از هر تن پسماند تر بین 20 تا 40 لیتر شیرابه نشت می کند که این شیرابه بسیار آلوده و حاوی سموم و مواد خطرناک بوده و می تواند آلودگی را به خاک، آب و غذای موجودات زنده وارد کند و بهداشت و سلامت جامعه را به مخاطره بیندازد.

قاسمی درباره جزییات این پروژه توضیح داد: سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با انجام فاز اول احداث لاگن های تبخیری و اتصال این لاگن ها به سالن دریافت، خطوط پردازش و سایت های توده ریزی با استفاده از کانال های بتنی و حوضچه های لجن گیر گام بزرگی را در مدیریت شیرابه برداشته است.

معاون فنی و پردازش در مورد مشخصات فنی این لاگن ها گفت: در این فاز از پروژه، از مجموع 6لاگن طراحی شده، تعداد 3 لاگن احداث شده و در حال حاضر 2لاگن آن به طور کامل مجهز به پوشش ژئوتکستایل و ژئوممبران شده است.

وی در خصوص پیشرفت فیزیکی کانال انتقال شیرابه نیز بیان کرد: عملیات بتن ریزی احداث کانال انتقال شیرابه و حوضچه های لجن گیر هم تا کنون حدود 50درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گفته قاسمی ظرفیت هر لاگن شیرابه حدود 4هزار متر مکعب است.

معاون فنی و پردازش سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در خصوص زمانبندی تکمیل این پروژه نیز اضافه کرد: این پروژه از بهمن ماه سال 98 آغاز شده و پیش بینی می شود فاز اول آن تا دوماه آینده به بهره برداری برسد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها