موج
کدخبر : ۳۳۳۶۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333633

رئیس پلیس فتا استان قم:

رئیس پلیس فتا از خالی شدن حساب والدین توسط فرزند خود به ارزش 180 میلیون ریال خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرهنگ علی موالی درگفت‌وگویی، اظهار داشت: فردی به این پلیس مراجعه و بیان داشت مبلغ 180 میلیون ریال از حساب وی و همسرش برداشت غیر مجاز صورت گرفته است.

این مقام انتظامی ادامه داد: شاکی اظهار داشت که چندین ماه به دفعات مبالغی از حساب حقوقی وی و همسرش برداشت می‌شود و این برداشت‌ها غیر عادی به نظر می‌رسد که مجموعه این مبالغ بیش از 180 میلیون ریال است.

سرهنگ موالی افزود: کارشناسان پلیس فتا در تحقیق اولیه متوجه شدند اغلب خریدها بصورت فیزیکی بوده و در فضای مجازی تراکنشی انجام نمی‌شود که تحلیل کارآگاهان به سمت کپی برداری از کارت شاکی شد ولی با بررسی یکسری اقدامات پلیسی صورت گرفته مشخص شد کارت شاکی در خرید بازی‌های اینترنتی و انجام بازی‌های آنلاین مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

رئیس پلیس فتا استان بیان داشت: با توجه به اینکه تراکنش‌ها مستقیماً با گوشی هوشمند خود شاکی انجام گرفته بود نهایتاً معلوم شد فرزند خانواده بدون اطلاع پدر و مادر اقدام به فعال کردن رمز دوم و رمز پویا کارت والدین خود نموده و برای خرید و استفاد از بازی‌های آنلاین استفاده کرده است.

وی ابراز داشت: در این رابطه فرزند خانواده به این پلیس دعوت و هشدارهای لازم به وی داده شد و پرونده تشکیل شده نیز به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای ارسال شد.

سرهنگ موالی در پایان به والدین هشدار داد: با توجه به فرمایش حضرت علی(ع) که می‌فرمایند فرزندان خود را به زمان خویش تربیت کنید، والدین بایستی ضمن آگاهی کافی با تکنولوژی روز و آموزش به فرزندان، نظارت لازم و کافی برفعالیت آن‌ها داشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    دگمه ارسال رمز پویادر درگاه های پرداخت را بردارند و مردم از ussd یا اپلیکیشن استفاده کنند چون در موردی که موبایل و کارت بانکی در کیفی باشد و کیف گم بشه یا به سرقت بره هم همین اتفاق میافته

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها