موج
کدخبر : ۳۳۳۳۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333384

معاون فرهنگی حوزه هنری قم مطرح کرد؛

معاون فرهنگی حوزه هنری قم گفت: در حوزه «شعر آیینی» در شهر مقدس قم در طی چند سال اخیر شاهد پیشرفت‌های خوبی بودیم و در حال حاضر جریان اصلی «کنگره شعر آیینی» در جوار بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) و توسط حوزه هنری قم انجام می‌شود و قم در این زمینه پیشتاز است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمد غفاری ، معاون فرهنگی حوزه هنری قم ، در بازدید از دفتر سرپرستی خبرگزاری موج در قم و گفت‌وگو با خبرنگاران این مجموعه، بیان کرد: حوزه هنری قم دارای طیف وسیعی از نیروی انسانی خوش ذوق و هنرمندانی است که در بستر حوزه هنری استعدادهای خود را شکوفا کردند.

وی ضمن اشاره به برگزاری سلسله جلسات « قمپز » در استان قم، افزود: ماهیت طنز برنامه قمپز علت اصلی استقبال مردم از این برنامه بوده است.

غفاری اظهار کرد: در حوزه «شعر آیینی» در شهر مقدس قم در طی چند سال اخیر شاهد پیشرفت‌های خوبی بودیم و در حال حاضر جریان اصلی « کنگره شعر آیینی» در جوار بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) و توسط حوزه هنری قم انجام می‌شود و قم در این زمینه پیشتاز است.

وی ضمن اشاره به همکاری و مشارکت مداحان و شاعران قمی در برگزاری کنگره‌های «شعر آیینی» استان، گفت: حوزه هنری قم، در حوزه داستان‌نویسی بخصوص در بخش مذهبی و بخش کودک و نوجوان قم نسبت به سایر استان‌های کشور پیشتاز است.

معاون فرهنگی حوزه هنری قم با اشاره به برگزاری تئاترهایی با موضوعات مختلف دینی، مذهبی و اجتماعی و.. توسط این نهاد فرهنگی، افزود: «ویروس در سرزمین سلامت »یکی از نمایش‌های حوزه کودک و نوجوان بود که به روی صحنه رفت و تمام ارکان اجرایی این نمایش توسط هنرجویان حوزه هنری قم انجام شد.

وی ادامه داد: نمایش « غسالخان» در حوزه ملی و مقاومت، یکی دیگر از نمایش‌های موفق برگزار شده توسط تیم هنرجویان حوزه هنری قم بود که برای این اجرا توانستند جوایز بخش‌های مختلف جشنواره تئاتر استانی را به خود اختصاص دهند.

غفاری بیان کرد: در حوزه تئاتر عروسکی، یک گروه طراحی عروسک و کاراکتر از هنرجویان حوزه هنری قم به صورت حرفه‌ای در حال فعالیت و اجرا در چندین برنامه از شبکه‌های تلویزیونی هستند.

وی با اشاره به اینکه قم در حوزه فیلمسازی خوش درخشیده است، افزود: در سال گذشته، 5فیلم کوتاه و 10 موشن گرافیک با استانداردهای ملی، در حوزه آسیب‌های اجتماعی ساخته و در آینده از شبکه‌های سراسری تلویزیون پخش خواهد شد.

معاون فرهنگی حوزه هنری قم بیان کرد: با وجود اینکه میزان پذیرش هنر در شهر قم، نسبت به سایر استان‌های کشور و بخصوص پایتخت، کمتر است و جریانات سیاسی نمود ظاهری بیشتری در این شهر دارد، تیم حرفه‌ای از هنرمندان در زمینه خلق آثار هنری بسیار خوش درخشیدند اما متاسفانه مغفول مانده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها