موج
کدخبر : ۳۳۲۹۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332950

رئیس پلیس فتای استان اصفهان هشدار داد:

رئیس پلیس فتای استان اصفهان در خصوص کلاهبرداری‌های اینترنتی با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان و اوقات فراغت دانش آموزان به متقاضیان بخصوص نوجوانان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان و تمایل خانواده برای پر کردن اوقات فراغت فرزندان خود، کلاهبرداران را بر این داشته با طراحی آگهی‌های اغوا کننده و با ساختن صفحات جعلی در شبکه‌های اجتماعی با موضوع ارائه خدمات مرتبط با اوقات فراغت نوجوانان اقدام به تبلیغات گسترده اقدام به کلاهبرداری اینترنتی از شهروندان کنند .

وی افزود: در بررسی های بعمل آمده مشخص شد متقاضیان از طریق سایت های درج آگهی یا شبکه های اجتماعی مبالغی بابت ثبت نام کلاس یا دوره های آموزشی پرداخت کرده که بعد از واریز وجه خبری از ارائه خدمات یا شخص آگهی دهنده نیست.

سرهنگ مرتضوی از شهروندان اظهار داشت: بسیاری از صفحات و تبلیغاتی که بدون مجوز فعالیت در سایت های واسطه گر یا شبکه‌های اجتماعی با عناوین مختلف اقدام به دریافت وجه از شهروندان می کنند کلاهبرداری بوده و شهروندان باید صرفا از طریق موسسات دارای مجوز درخواست خدمات کنند.

رئیس پلیس فتای اصفهان خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها