موج
کدخبر : ۳۳۲۹۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332923

جلسه کمیته کنترل حیوانات ناقل بیماری به انسان به ریاست محمد جواد آقایی معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری یزد وحضورمسئولین دستگاه های ذیربط در سالن ولایت فرمانداری یزد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، جلسه کمیته کنترل حیوانات ناقل بیماری به انسان به ریاست محمد جواد آقایی معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری یزد و حضور مسئولین دستگاه های ذیربط در سالن ولایت فرمانداری یزد برگزار شد و مهمترین دستور کار این جلسه بررسی روند پیشرفت ساخت و تجهیز کمپ پناه ویژه ی نگهداری از حیوانات بلاصاحب شهرستان یزد بود.

لازم به ذکر است، این پروژه با مساحت 5000 متر مربع جنب کارخانه کمپوست شهرداری و توسط شهرداری یزد، با همکاری سازمان عمران و باز آفرینی شهری و سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد و اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان در سال 1398 کلنگ زنی و در یکماه آینده به بهره برداری می رسد. این پناهگاه گنجایش نگهداری 700 قلاده سگ را داشته و از جمله اقداماتی که در این مکان در دستور کار قرار دارد عقیم سازی و واکسیناسیون و نگهداری از سگهای بلاصاحب می باشد.

در این جلسه مقرر شد شهرداریها و بخشداریها در راستای تعامل هر چه بیشتر و هماهنگی و همکاری در خصوص عقد قرارداد با افراد حقیقی و حقوقی در زمینه کنترل سگهای بلاصاحب اهتمام و سرعت عمل لازم را داشته باشند.

همچنین در این جلسه بر لزوم تشکیل منظم جلسات تأکید و مقرر شد ماهیانه دو جلسه کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان تشکیل گردد و مقرر شد مطالعات و بررسی های لازم به منظور بهره برداری از تجارب مراکز عقیم سازی و نگهداری سگهای بلاصاحب در سایر کلانشهرها در دستور کار قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها