موج
کدخبر : ۳۳۲۸۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332865

مدیرکل محیط‌زیست مازندران:

مدیرکل محیط‌زیست مازندران گفت: براساس پایش زیست محیطی از مجموع 51 شناگاه استان مازندران، فقط 10 شناگاه موفق به دریافت پرچم آبی یا همان شنا سالم شدند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، حسینعلی ابراهیمی کارنامی اظهار داشت: شناگاههای تابستانی در ساحل دریای خزر در مکانهایی مجوز فعالیت می گیرند که در خارج از مسیرهای ورودی این آلایندگی ناشی از فاضلاب های خانگی و صنعتی و حتی شیرابه های احتمالی پسماند باشند.

وی ادامه داد: برای تابستان سال جاری ۵۱ شناگاه در ساحل خزر برای شناگران اعم از مسافران و مجاوران تحت پایش دایمی قرار گرفت که ۱۰ شناگاه موفق به دریافت پرچم آبی شدند.

 دبیر شورای پسماند مازندران بیان داشت : شناگاههای دارای پرچم آبی هم از لحاظ منطقه شناگاهی و امکانات مورد نیاز مورد تایید محیط زیست قرار دارد و شناگران می توانند بدون واهمه از احتمال بروز بیماری در این مناطق شنا کنند.

ابراهیمی اظهارداشت:  تمام شناگاههای ساحل دریای خزر به طور مستمر از سوی دستگاههای سه گانه ( محیط زیست، وزارت کشور و بهداشت و درمان) مورد پایش قرار می گیرد و هر شناگاهی که نتواند پروتکل های تدوینی را رعایت کند، احتمال دریافت پرچم های زرد و حتی قرمز برایشان وجود دارد.

وی اذعان داشت: بی توجهی به جمع آوری شیرانه پسماند، فاضلاب خانگی و صنعتی باعث شده تا میزان آلایندگی دریای خزر به نسبت گذشته افزایش یابد و اکثر مناطق ساحلی وضعیت مناسبی برای شنا نداشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها