موج
کدخبر : ۳۳۲۷۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332775

اداره کل دامپزشکی استان البرز از ممنوعیت فروش مرغ سبز خبر داد و گفت: فروش تخم مرغ نیز فقط به صورت بسته بندی امکان پذیر است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، علیرضا جمالی، معاونت سلامت اداره کل دامپزشکی استان البرز، در این رابطه گفت: با توجه به میزان مصرف مرغ و تخم مرغ میان مردم مقرر شد کشتارگاه‌ها در سطح کشور به صورت ممیزی فعالیت خود را اجرایی کنند و کشتارگاه‌ها رتبه بندی خواهند شد.

معاونت سلامت اداره کل دامپزشکی استان البرز اضافه کرد: مرغ‌ها با هدف ارائه خدمات مفید به مردم در سه رتبه a+، a، b تقسیم شده است، در این میان ضایعات مرغ نیز جداسازی می‌شود و مرغ با بهترین کیفیت به متقاضیان ارائه خواهد شد.

جمالی تصریح کرد: مردم پیش از این هزینه مرغ خالص را پرداخت نمی‌کردند چرا که ضایعات مرغ پاکسازی نمی‌شد، اما از این پس و با اجرای این طرح قیمت اصلی وزن مرغ پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید کیفیت کشتارگاه‌ها را ارتقاء دهیم، اضافه کرد: مرغ‌های درجه یک (a+) برای مرغ‌های بسته بندی شده استفاده خواهد شد.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه بسته بندی در حد نیاز مردم انجام خواهد شد، یادآور شد: خرد کردن مرغ در مغازه‌ها ممنوع است و انتظار می‌رود شهروندان و مغازه داران در این رابطه دقت نظر کافی را داشته باشند.

معاونت سلامت اداره کل دامپزشکی تأکید کرد: از این پس تنها این سه درجه مرغ به شهروندان ارائه خواهد شد چیزی به نام فروش مرغ سبز در مغازه‌ها وجود نخواهد داشت.

جمالی افزود: فروش مرغ سبز در مغازه های غیر مجاز است و اگر دیده شود ضبط خواهد شد.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها