موج
کدخبر : ۳۳۲۴۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332446

تولیت مسجد مقدس جمکران:

تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: اعلام رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای در کمتر از 24 ساعت از رحلت امام خمینی دشمنان انقلاب اسلامی را مایوس کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان در جمع همکاران مسجد مقدس جمکران در بیان خاطراتی از 14 خرداد 68 همزمان با رحلت امام خمینی ، اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی تصور می‌کردند نظام جمهوری اسلامی تنها به واسطه امام خمینی سرپا مانده و با رحلت ایشان انقلاب اسلامی نیز به پایان خواهد رسید.

وی افزود: این دشمنان با اعلام خبر ارتحال امام، صدها خبرنگار را برای مخابره این خبر به ایران فرستاده بودند تا نه تشییع پیکر حضرت امام، بلکه تشییع جنازه نظام را مشاهده و به دنیا منعکس کنند، اما به لطف خدا ناگزیر بزرگترین مراسم تشییع جنازه تاریخ بشریت را مخابره کردند.

تولیت مسجد مقدس جمکران افزود: این تشییع با شکوه به عنوان بزرگترین تشییع جنازه تاریخ بشر در کتاب گینس ثبت شد و دشمنانی که تصور می‌کردند به واسطه مشکلات ناشی از جنگ تحمیلی و فشار ابرقدرت‌های خارجی، محبوبیت امام بین ملت کاهش یافته؛ دیدند که اگر در بهمن سال 57 سه میلیون ایرانی به استقبال امام آمدند، در خرداد ۶۸ بیش از 10 میلیون نفر پیکر ایشان را بسوی جایگاه ابدی بدرقه و تشییع کردند.

وی یار دیرین امام انتخاب حضرت آیت الله خامنه‌ای توسط مجلس خبرگان به جانشینی امام خمینی در کمتر از 24 ساعت را یکی از الطاف جلیه خداوند به مردم و انقلاب اسلامی دانست و با نقل خاطره‌ای از خانم زهرا مصطفوی دختر امام راحل اظهار کرد: دختر امام پس از جریان عزل آقای منتظری نقل کردند که وقتی خدمت امام با نگرانی عرض کردم بعد از شما کسی را نداریم امام با قاطعیت فرمود: داریم، همین آقای خامنه‌ای و با شنیدن خبر انتخاب ایشان دربعد از ظهر روز رحلت امام، قلباً آنچنان خوشحال شدم و آرامش گرفتم که مصیبت عظیم رحلت امامم و پدرم را تحت الشعاع قرار داد.

وی در پایان با اشاره به این جمله از آیه سوم سوره مائده، «الیوم یئس الذین کفروا من دینکم»خاطرنشان کرد: همانگونه که اعلام جانشینی حضرت علی علیه السلام کفار را مآیوس کرد، اعلام رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به جانشینی امام خمینی(ره) در کمتر از ۲۴ ساعت، دشمنانی را که در انتظار نابودی نظام جمهوری اسلامی و خاموش شدن انقلاب اسلامی و مقاومت در جهان بودند، مایوس کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها