موج
کدخبر : ۳۳۲۳۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332357

آیت الله اعرافی:

مدیر حوزه‌های علمیه شخصیت علمی حضرت امام خمینی(ره) را در قله حوزه‌های علمیه دانست.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت‌الله اعرافی در جلسه شورای معاونان حوزه، سالروز رحلت امام خمینی(ره) را تسلیت گفت و اظهار داشت: حوزه‌های علمیه موظف هستند در مسیر شناخت، گفتمان‌سازی، جهانی‌سازی و تمدن‌سازی در راستای اندیشه امام خمینی(ره) و درامتداد قیام ۱۵خرداد فعالیت داشته باشند.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه افزود: شخصیت علمی حضرت امام راحل در قله حوزه‌های علمیه است و ابعادی چندضلعی در فقه، فلسفه و عرفان دارند که عمده صاحب‌نظری خود را در سنین جوانی به‌ دست آوردند که حکایت از عمق و وسعت علمی و معرفتی ایشان دارد.

وی ابراز داشت: ابعاد اخلاقی و فضایل روحی و معنوی، هوش و فراست سیاسی و مدیریت تاریخی ایشان نیز از این شخصیت جامع‌الاطراف و جامع‌الاضلاع، شخصیتی کم‌نظیر و بلکه بی‌نظیر ساخته است.

مدیر حوزه‌های علمیه ضمن تبیین رسالت حوزویان در واکاوی ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی(ره)، اجرایی سازی طرحی جامع برای تبیین و ترویج اندیشه‌های امامین انقلاب در حوزه‌های علمیه و همچنین تهیه و سامان‌دهی برنامه‌های آموزشی، پژوهشی و تربیتی، تبلیغی و بین‌المللی متناسب با آن طرح را ضروری دانست.

عضو فقهای شورای نگهبان ضمن تجلیل از قیام ۱۵خرداد، این حادثه را نقطه عطفی در تاریخ حوزه‌های علمیه در مسیر انقلاب‌سازی، تاریخ‌سازی و تمدن‌سازی عنوان کرد و گفت: باید در دبیرخانه یکصدمین سالگرد تأسیس حوزه، نهضت و شخصیت حضرت امام (ره) به‌ عنوان درخشان‌ترین فصل در تاریخ حوزه‌های علمیه برجسته و تبیین، تشریح و مستند شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها