موج
کدخبر : ۳۳۲۱۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332192

شهردار فردیس در نشست خبر ی مطرح کرد:

شهردار فردیس در جمع اصحاب رسانه نسبت به عملکرد و درخواست های برخی اعضای شورای شهر فردیس انتقاد کرد و گفت:تن به خواسته برخی اعضای شورا ندادم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، محمد خسرو زاده پیش از ظهر روز دهم خردادماه در نشست خبری با خبرنگاران ضمن اشاره به اینکه امروز جامعه بیشتر از هر چه به امید نیاز دارد تا شاهد شهری پویا و توسعه مند باشیم، اظهار کرد: ارتباط مدیریت شهری فردیس با رسانه ها باید بیشتر از قبل شود؛ چون‌ آنها دیده بان های صادق برای تحقق خواسته های مردم هستند و اقدامات رسانه ها مکمل خدمات مدیریت شهری است.

وی با بیان اینکه بیش از چهار ماه است که در سمت شهردار فردیس فعالیت دارد، گفت: در ابتدای سال چهارم فعالیت نخستین دوره شورای شهر فردیس هستیم و سه سال گذشته را مدیریت شهری فردیس با چالش های به درست یا غلط پشت سر گذاسته شد.

شهردار فردیس گفت: پروسه سه ماه انتخابم به عنوان شهردار فردیس با چالش هایی همراه بود ، حواشی زیادی برایم درست شد، جاعل بودن را به من نسبت دادند و شکایاتی از من شد که در نهایت تبرئه شدم، اما در برابر همه اینها سکوت کردم چون این سکوت بر اساس مصلحت شهر و عموم مردم بود.

وی ادامه داد: زمان انتخاب تا انتصاب من به عنوان شهردار فردیس، همزمان با اتفاقات و وقایع آبان ماه سال گذشته بود که در آن زمان شهرداری فردیس و فرهنگسرای گلستان در آتش سوخت و در شروع کار ساختمان سوخته شهرداری و کوله باری از مشکلات را تحویل گرفته و کار ساختمان جدید و نیمه کاره برای شهرداری مرکزی را پیش بردم.

وی با اشاره به اینکه در زمان شیوع کرونا با مواردی از جمله حضور یک سومی پرسنل و محدود کردن فعالیت های خدماتی ، عدم تولید آسفالت و یا عدم انجام فعالیت های عمرانی مواجه شدیم، عنوان کرد: متاسفانه لایحه متمم بودجه سال گذشته سه روز قبل از عید نوروز به شهرداری فردیس تحویل داده شد و پرداخت ۲۲ میلیارد تومان دیون پیمانکاران مربوط به سال های ۹۶ و ۹۷ را انجام شد.

خسروزاده با بیان اینکه پایش تصویری شهر فردیس به اتمام رسیده است، گفت: در اولین فرصت افتتاح آن را با وجود ۱۵دوربین پلاک خان و نظارتی در شهر فردیس خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: بودجه سال جاری قبل از اتمام سال ۹۸ به شورای این شهر تحویل داده شد اما متاسفانه بودجه ۴۳۳ میلیارد تومانی سال جاری از سوی شورای شهر فردیس با تاخیر و  در آخرین روز فرودین ماه امسال به ما ابلاغ  شد.

شهردار فردیس با اشاره به اینکه تاکنون‌بیش از ۶۵ درصد بودجه عمرانی امسال را تعیین اعتبار کرده ایم، افزود: حدود ۵۰ میلیارد تومان از این پروژه ها در حال طی کردن مراحل آگهی مناقصات است.

وی تشریح کرد: در سال جاری بعد از اعلام ستاد مقابله با کرونا برای از سرگیرس عملیات عمرانی در شهرها بیش از ۸هزار تن آسفالت در سطح شهر داشته ایم، انجام ۸۰ کیلومتر خط کشی سفید و لکه گیری ۴هزار نقطه در سطح شهر فردیس اجرایی شد.

خسرو زاده اشاره کرد: برای انجام پروژه های عمرانی، خدمات شهری و یا توسعه فضای سبز تصمیمات و برنامه های خوبی برای اجرا در شهر فردبس  مدنظر است اما متاسفانه برای انجام این کارها در شهر چالش ها و معضلاتی مشاهد می شود.

وی بیان کرد: تجهیز نقاهتگاه شهر فردیس که برای تکمیل فرآیند درمان بیماران کرونایی صورت گرفت در سطح البرز نمونه است اما متاسفانه اقدامات انجام شده در فردیس از سوی برخی نادیده گرفته می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه شهرداری فردیس مانند هر سازمانی برنامه ها و اهدافی دارد که برای رسیدن به آن تلاش می کند، گفت: شهر فردیس پتانسیل های زیادی دارد اما با نگرش به متاسفانه نگاهی بسته بوده است.

وی توضیح داد: طی سال های گذشته و بعد از انتزاع فردیس از کرج دیگر اقدامی آنچنانی از سوی مدیریت شهری کرج برای این شهر انجام نشد، اکنون‌میادین تره بار را از شهرداری کرج تحویل گرفته ایم، کارهای مربوط به پارکینگ طبقاتی فلکه چهارم فردیس نیز به انجام رسیده است.

شهردار فردیس با تاکید بر اینکه در اجرای پروژه های عمرانی شهر عقب مانده ایم، عنوان کرد: خیلی از این پروژه ها معطل مانده است، در ۲۵ مورد نیز پروژه های قابل افتتاح داریم که تا قبل از پایان نخستین دوره شورای اسلامی شهر فردیس این پروژه ها را در مجموع با اعتباری بالغ بر ۷۷ میلیارد تومان به انجام می رسانیم.

وی عنوان کرد: بیش از ۵۰ میلیارد تومان آگاهی مناقصه آماده سازی شده تا عملیات عمرانی بزودی در سطح شهر اجرایی شود.

خسروزاده با اشاره به تفاهم نامه ای که با وزارت دفاع پیش برده شده است، گفت: لایحه ای در این خصوص به شورای شهر فردیس ارسال شده و اگر مصوب شود در قالب آن تا سقف ۱۵۰ میلیارد تومان از ردیف ماده ۱۶ می توانیم کارهای عمرانی در سطح شهر با همکاری وزارت دفاع داشته باشیم .

وی با اشاره به اینکه برخی از اعضای شورای شهر فردیس متاسفانه همیشه گلایه مند هستند که چرا برخی اقدامات در شهر انجام نمی شود، افزود: به عنوان نمونه گلایه هایی در خصوص حضور دستفروشان در سطح شهر مطرح می شود در حالی که اقدامات مهمی در این راستا دنبال شده است.

شهردار فردیس با تاکید بر اینکه چون تن به برخی خواسته های ناصواب تعدادی از این دوستان در شورای شهر فردیس نداشته ام مرا را به چالش می کشند، افزود: این در حالی است که در انجام وظائف اصلی خود کوتاهی نکرده و با همکاری همکارانم در شهرداری با تمام توان برای شهر فردیس کار می کنیم.

وی با بیان اینکه اگر به خواسته های این تعداد از اعضای شورای شهر فردیس تن می دادم بهترین شهردار میشدم، گفت: خطاب به من توهین ها و افتراها زده اند اما طبق صرفه و صلاح شهر و برای جلوگیری از ایجاد چالش ها در شهر به دنبال محیط آرام و نه جنگ و نزاع برای شهر هستم.

شهردار فردیس در بخش دیگری افزود: شهر فردیس به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد نمی تواند گورستان داشته باشد اما به دنبال این هستیم تا در شهرهای مجاور و در نزدیکی فردیس سهمی از یک گورستان داشته باشیم.

وی عنوان کرد: در ضلع شمالی پل شهدای ارتش نیز املاکی در اختیار داریم که می خواهیم برای کاربری ترمینال های شهری و برون شهری از آن بهره برداری کنیم.

خسروزاده با تاکید بر اینکه با جدیت تمام با ساخت و ساز غیرمجاز مقابله می کنیم، گفت:  سعلی می کنیم این موارد را در فردیس به حداقل برسانیم، برای این موضوع برنامه ای خاص داریم ؛ چون به جد مخالف آن هستیم.

وی در پایان در خصوص تجلیل از قهرمانان و مدال آوران ورزشی گفت: در این قالب بر اساس مصوبه شورای شهر و در چارچوب این تجلیل ها را انجام می دهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها