موج
کدخبر : ۳۳۲۰۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332083

سعید شهند خبرداد:

مدیرکل محیط زیست استان اردبیل گفت: تعمیر، بهسازی و تجهیز پاسگاه‌های محیط زیست استان آغاز شده و امسال سه میلیارد ریال برای به روز کردن آنها تخصیص یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل،  سعید شهند مدیرکل محیط زیست استان اردبیل با اشاره به لزوم تجهیز و به روز کردن پاسگاه‌های محیط زیست بیان‌کرد: تعمیر، بهسازی و تجهیز پاسگاه‌های محیط زیست استان آغاز شده و امسال سه میلیارد ریال برای به روز کردن آنها تخصیص یافته است

وی افزود: در استان اردبیل هم‌اکنون ۶۶ محیط‌بان وجود دارد و برای برای رسیدن به استانداردهای لازم می‌بایست ۷۴ محیط‌بان به مجموعه حفاظتی استان افزوده شود.

مدیرکل محیط زیست استان اردبیل با بیان وجود ۱۱ پاسگاه محیط‌بانی در استان اردبیل گفت: محیط‌بانان در مناطق حفاظت شده منطقه مغان، آق‌داغ خلخال، نئور و همچنین مناطق شکار ممنوع و سایت‌های احیا و تکثیر مارال فندقلو و آهوی مغان با انجام گشت‌های مستمر از محیط زیست استان حفاظت می‌کنند.

شهند افزود: با وجود این کمبود، محیط‌بانان تلاش می‌کنند کمترین آسیب به محیط زیست وارد شود به طوری که هر سال تعداد قابل توجهی صیاد و شکارچی متخلف و بدون مجوز توسط محیط‌بانان دستگیر می‌شوند.

وی اشاره به شعار هفته محیط زیست در سال‌جاری اظهارداشت: امسال شعار هفته محیط زیبست " جهش تولید ، حفظ محیط زیست، برای توسعه پایدار ایران" انتخاب شده و برنامه‌های متنوعی برگزار خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها