موج
کدخبر : ۳۳۱۶۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331695

مدیرکل هواشناسی استان قم:

مدیرکل هواشناسی استان قم گفت: وضعیت هوای امروز استان قم را همراه با باد نسبتا شدید و گرد و خاک پیش بینی کرد و گفت: امروز سرعت باد در حدود ۵۰ تا ۶۵ کیلومتر بر ساعت خواهد بود که در برخی مناطق رگبار و رعد و برق به همراه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مهران حیدری بنی در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه قم نهمین استان کشور در اختلاف بارندگی نسبت به میانگین بلندمدت بوده‌است، اظهار کرد: از اول مهرماه تا ششم خردادماه 99 که سال زراعی جاری محسوب می‌شود میانگین بارندگی استان قم 248 میلیمتر ثبت شده است.

وی با بیان اینکه در این بازه زمانی، مقدار بارندگی در سال زراعی گذشته و بلندمدت به ترتیب حدود ۲۲۹ و ۱۴۴ میلیمتر بوده است، خاطرنشان کرد: در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹ میلیمتر و نسبت به میانگین بلندمدت ۱۰۴ میلیمتر افزایش بارندگی مشاهده می‌شود.

مدیرکل هواشناسی قم گفت: بر همین اساس میزان بارندگی در استان قم در سال زراعی جدید تا روز ششم خردادماه، نسبت به سال گذشته حدود ۸ درصد و نسبت به میانگین بلندمدت حدود ۷۲ درصد افزایش داشته‌است.

وی متوسط بارش کشور در سال زراعی جاری را نیز حدود ۲۸۵ میلیمتر عنوان کرد و گفت: مقدار بارش در کشورمان از اول مهرماه ۹۸ تا ششم خردادماه ۹۹ نسبت به میانگین بلندمدت ۳۱ درصد رشد داشته اما نسبت به سال گذشته بیش از ۷ درصد کاهش داشته‌است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها