موج
کدخبر : ۳۳۱۵۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331509

معاون دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: فروش کوره‌ها اعم از مجاز و یا غیرمجاز با توجه به اینکه ملک غیرمنقول تلقی می‌شود ممنوع است و هیچگونه اثر قانونی بر این معامله بار نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حمیدرضا جعفری معاون دادستان عمومی و انقلاب یزد با اشاره به واگذاری کوره‌ها به اتباع بیگانه افزود: فروش کوره‌ها اعم از مجاز و یا غیرمجاز با توجه به اینکه  ملک غیرمنقول تلقی می‌شود ممنوع است و هیچگونه اثر قانونی بر این معامله بار نمی‌شود.

وی در خصوص اجاره کوره به اتباع بیگانه به خصوص اگر تبعه بیگانه غیرمجاز باشد ادامه داد: با این مسئله در صورت مشاهده برخورد جدی می‌شود و نکته حائز اهمیت اینکه دستگاه قضایی، مالک کوره را به رسمیت می‌شناسد و چنانچه تخلفی صورت گیرد با مالک  آن  برخورد می‌شود.

وی بیان کرد: دستگاه قضایی در این حوزه تیمی متشکل از نمایندگان سازمان تعزیرات حکومتی، اداره صمت و صنف مربوطه تشکیل می‌شود و مکلف است به صورت مستمر و قاطعانه از صنوف از جمله صنف فخار بازرسی کند.

جعفری گفت: اگر یم بازرسی با  هرکدام از این تخلف‌ها مواجه شد برای واحد مذکور در سازمان تعزیرات حکومتی پرونده‌ای تشکیل و حتی ممکن است بسته به تخلف دستور پلمب صادر شود.

وی  بدون اشاره به قیمت آجر از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه صنف فخار موضوع را به سازمان تعزیرات حکومتی و اداره صنعت معدن و تجارت گزارش یا در دادسرای عمومی و انقلاب یزد شکایت نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها