موج
کدخبر : ۳۳۱۰۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331022

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اعلام کرد:

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان از شناسایی بیش از ۲ هزار گونه گیاهی و جانوری در استان اصفهان درآستانه روز جهانی تنوع زیستی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، ایرج حشمتی با گرامیداشت روز تنوع زیستی به جغرافیای بکر طبیعی استان اصفهان اشاره کرد و گفت: بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار مناطق تحت مدیریت و حفاظت شده و شکار ممنوع در اصفهان وجود دارد.

وی ادامه داد: از این وسعت یک میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار مناطق چهارگانه حفاظت شده و بیش از ۶۰۰ هزار هکتار آن   مناطق شکار ممنوع و زیست بوم‌های آبی است.

ایرج حشمتی بیان کرد: دراین استان بیش از ۲ هزار گونه گیاهی مربوط به حدود ۷۰۰ جنس و در قالب ۱۳۰ خانواده شناسایی شد و از این تعداد ۳۵۰ گونه دارویی، ۴۵ گونه انحصاری، ۵۴ گونه آسیب پذیر، ۱۶ گونه نادر و ۱۹ گونه در خطر انقراض محسوب می‌شوند.

وی همچنین به گونه‌های شاخص و خاص استان اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: تاکنون ۴۸۴ گونه مهره‌دار شامل ۶۲ گونه پستاندار، ۲۹۶ گونه پرنده، ۴۰ گونه خزنده، هشت‌گونه دوزیست، ۴۱ گونه ماهی استان اصفهان شناسایی شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان بیان کرد: کل و بز وحشی، قوچ و میش اصفهان، آهوی ایرانی یوزپلنگ ایرانی، دوپای ایرانی، گربه شنی، هوبره و زاغ بور گونه‌های شاخص و خاص استان اصفهان را شامل می‌شوند.

به گزارش موج، استان اصفهان یک اثر طبیعی ملی، ۳ پارک ملی، پنج پناهگاه حیات وحش، چهار منطقه حفاظت شده، ۱۱ منطقه شکار ممنوع و یک تالاب بین‌المللی دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها