موج
کدخبر : ۳۳۰۷۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330739

ظهر امروز؛

کارگروه هماهنگی پیشگیری و اطفای حریق ظهر امروز در حضور مدیرکل، معاونین و رئیس بخش‌های مختلف اداره‌کل منابع طبیعی استان قم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، کارگروه هماهنگی پیشگیری و اطفای حریق ظهر امروز در حضور مدیرکل، معاونین و رئیس بخش‌های مختلف اداره‌کل منابع طبیعی استان قم در سالن جلسات این اداره‌کل برگزار شد.

در ابتدای این جلسه سرهنگ علی درودیان دستورات جلسه گذشته را مطرح و مصوبات را از اعضا پیگیری نمود.

سید محمد تقی سجادی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم در این جلسه تاکید کرد: باید یک تیم برای اطفای حریق از پیش شناسایی و با کارت مخصوص مشخص شوند و همچنین با برگزاری جلساتی با آتش نشانی آموزش‌های لازم به این افراد داده شود و به صورت ماهیانه و یا سه ماهه این افراد امتیازبندی شوند.

رائد کمالی معاون آبخیزداری اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم ، با اشاره به دستور مدیرکل منابع طبیعی مبنی بر لزوم تهیه لباس مخصوص عملیاتی برای اطفای حریق، مطرح کرد: علاوه‌بر مزیت‌های لباس‌های عملیاتی، پوشیدن کاور در زمان اطفای حریق موجب می‌شود مردم بدانند افرادی از منابع طبیعی برای حمایت و اطفای حریق آمده‌اند و تشویقی برای بومی‌ها خواهد بود.

محمد رمضانی رئیس اداره طرح و برنامه اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با اشاره به اینکه نتوانستیم از صندوق توسعه ملی برای تهیه آتش‌بر و تجهیزات استفاده کنیم، اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده از بخش حفاظت اعتبار 45 میلیون تومان برای خرید آتش‌بر دریافت کردیم.

سید ابوالفضل موسوی معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم نیز با اشاره به تهیه 400 بیل آتش‌بر با اعتباری حدود 44 میلیون تومان، اذعان کرد: به منظور تهیه پک مواد غذایی در زمان اطفای حریق تن¬خواهی در اختیار فرمانده عملیات قرار خواهد گرفت.

 حمیدرضا زمانی رئیس اداره آموزش و ترویج اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با بیان اینکه نگاه ما در اینگونه فعالیت‌ها به صورت فراگیر است، عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده فعالیت ما به صورت بخش به بخش خواهد بود تا بتوانیم تمام دهیاری‌ها و روستاها را پوشش داده و آموزش‌های لازم در بخش‌ها را انجام دهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها