موج
کدخبر : ۳۳۰۲۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330243

با تلاش کارکنان منطقه 6 عملیات انتقال گاز صورت گرفت؛

نخستین تعمیرات خط لوله در سال 1399 با تعمیر خط 20 اینچ سوزا در جزیره قشم طی 72 ساعت با رعایت مسائل ایمنی، بهداشتی و استانداردهای فنی با تلاش کارکنان منطقه 6 عملیات انتقال گاز به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علیرضا عربلو، مدیر منطقه 6 عملیات انتقال گاز، در این رابطه گفت: تعمیرات خط لوله 20 اینچ سوزا که بر اساس نتایج پیگرانی هوشمند در سال گذشته بود، پس از 72 ساعت کار شبانه روزی در اردیبهشت ماه با رعایت مسایل ایمنی، بهداشتی و استانداردهای فنی با موفقیت به پایان رسید.

عربلو با اشاره به اینکه خط لوله 20 اینچ سوزا در سال 1392 به طول 32 کیلومتر با هدف انتقال گاز به صنایع و نیروگاه های مستقر در جزیره قشم به بهره برداری رسیده است، گفت: با هدف افزایش ضریب اطمینان انتقال گاز،  این تعمیرات در سه تیم عملیاتی و 15 جبهه کاری (15 نقطه دارای عیب) برنامه ریزی شده بود، که با تلاش شبانه روزی مجموعه عملیات خطوط لوله منطقه در بازه زمانی کمتر از زمان پیش بینی شده به اتمام رسید و تزریق گاز به صنایع و نیروگاه های واقع در جزیره قشم که اصلی ترین مصرف کنندگان این خط هستند، انجام شد.

علیرضا عربلو ادامه داد: این عملیات در چارچوب اجرای برنامه های نت سال 99 بود، که در سال جاری می توان به عملیات و تعمیرات متعدد دیگر از جمله پیگرانی های خطوط، تعمیرات خط 22 اینچ، خط 20 اینچ گلگهر، خط 12 اینچ قشم/بندرعباس، برخی نقاط تعمیراتی خط 24 اینچ، هات تپ ها در برنامه ها اشاره کرد.

عربلو در پایان از زحمات کارکنان معاونت عملیات خطوط لوله، واحدهای شیرهای خودکار، امور بازرسی فنی، معاونت مهندسی و خدمات فنی، دیسپچینگ، امورHSE، خدمات  اجتماعی و رفاهی و روابط عمومی که در وضعیت بحرانی و بسیار سخت کرونایی، با تعهد و مسئولیت پذیری ضمن مشارکت در عملیات در تاب آوری شبکه انتقال گاز تلاش می کنند، تقدیر و تشکر کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها