موج
کدخبر : ۳۳۰۱۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330159

طی 24 ساعت گذشته؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه ۹۸ کرونایی جدید در هرمزگان به ثبت رسیده است، گفت: شمار مبتلایان کرونا مثبت در استان به ۱۶۸۷ نفر افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، دکتر حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در تشریح آخرین آمار و اطلاعات بیماری کرونا استان اینگونه اذعان داشت: از ابتدای شیوع کرونا در استان هرمزگان ، ۲ هزار و ۸۴۳ بیمار با تشخیص بیماری حاد تنفسی تاکنون در مراکز درمانی استان بستری شده اند ، که ۲ هزار و ۵۲۲ نفر از این تعداد ترخیص شده اند و از تعداد ۱۱ هزار و ۹۲ نفر به دلیل مشکوک بودن نمونه گیری شده که نتیجه آزمایش ۹۰۹۶ نفر نیز منفی اعلام شده است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ، در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: آمار کرونایی مثبت در استان هرمزگان به ۱۶۸۷ نفر افزایش پیدا کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ، تعداد ۹۸ نفر در استان شامل ۶۵ نفر از بندرعباس ، ۱۵ نفر در قشم ، ۹ نفر از رودان ، ۴ نفر در میناب ، ۲ نفر از بندرخمیر ، یک نفر در بندرلنگه ، یک نفر از سیریک و یک نفر بشاگرد بودند که به شمار کرونایی مثبت جدید در هرمزگان اضافه شده است.

وی افزود: از بین افراد مبتلاشده به کرونا تاکنون ۴۳۰ نفر پس از بهبودی، ترخیص شده‌‌اند، ۱۱۶۶ نفر تحت مراقبت خانگی دارند و ۲۰ نفر در مراکز تکمیل درمان (نقاهت‌گاه‌ها) مراحل درمانی را طی می‌کنند و هم اکنون ۴۱ بیمار در بیمارستان ها بستری هستند.

شایان ذکر است؛ شمار فوتی ها بر اثر کرونا در هرمزگان نیز همان ۳۰ نفر باقی ماند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، در پایان اضافه کرد: بندرعباس با ۱۲۶۹ مورد، میناب با ۱۴۱ مورد ، قشم با ۶۷ مورد ، کیش با ۵۴ مورد ، حاجی آباد با ۴۹ مورد ، بندر لنگه با ۳۳ مورد ، رودان با ۳۲ مورد ، پارسیان با ۱۳ مورد ، بندر خمیر ۱۲ مورد ، بستک ۸ مورد ، جاسک ۵ مورد ، سیریک ۲ مورد ، ۲ مورد هم بشاگرد نیز توزیع ویروس کرونا مثبت در استان هرمزگان را شامل می شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها