موج
کدخبر : ۳۲۹۹۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329986

سرهنگ علی پیرجاهد:

مسوول بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: عمده مشکلات حوزه اشتغال کارگاه‌های کوچک و مشاغل خانگی در استان اردبیل را نداشتن متولی مشخص و معین بوده و مشاغل خانگی به علت مقاومت کم شکننده‌تر است و احتمال ریزش‌های آن بیشتر از رویش‌ها می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سرهنگ پاسدار علی پیرجاهد مسوول بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل در نشست خبری که ظهر چهارشنبه به مناسبت هفته بسیج سازندگی که در سالن جلسات بسیج‌رسانه استان اردبیل برگزار شد گفت:عمده مشکلات حوزه اشتغال کارگاه‌های کوچک و مشاغل خانگی در استان اردبیل را نداشتن متولی مشخص و معین بوده و مشاغل خانگی به علت مقاومت کم شکننده‌تر است و احتمال ریزش‌های آن بیشتر از رویش‌ها می‌باشد.

وی افزود:سال گذشته در مجموع هزار سری جهیزیه کامل در بین نوعروسان و نیازمندان واقعی در استان توزیع شد.

مسوول بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان با اشاره به شیوع ویروس کرونا بیان‌کرد: استان اردبیل اولین استان در کشور بود که اقدام به تولید ماسک در ۷۵ کارگاه خیاطی کرد و بعد از آن نیز سایر استان‌ها با الگو قرار دادن اردبیل اقدام به این کار کردند.

وی اضافه‌کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور تاکنون یک میلیون و ۱۹۰ هزار ماسک از منابع کمک‌های خیرین در اختیار مردم استان قرار گرفته است.

پیرجاهد با بیان اینکه در سال‌های ۹۷ و ۹۸ نیز در مجموع ۸۵۴ طرح محرومیت‌زدایی با اعتبار ۳۷۵ میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال در مناطق مختلف استان آغاز شده ، اظهارداشت: از این تعداد تاکنون ۶۲۷ طرح به بهره‌برداری رسیده و مابقی نیز تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

**رویکرد بسیج سازندگی پشتیبانی از گروه‌های جهادی است

پیرجاهد

مسوول بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان گفت: آبرسانی، ساخت و تکمیل مسجد، احداث و تکمیل غسالخانه، اجرای طرح هادی روستایی، ساخت خانه محروم، احداث و بهسازی راه روستایی، احداث مدرسه، ساخت خانه بهداشت و لوله‌کشی گاز از جمله این طرح‌ها است.

وی با اشاره به اینکه رویکرد بسیج سازندگی پشتیبانی از گروه‌های جهادی است، بیان‌کرد: این طرح‌ها با مشارکت قرارگاه محرومیت‌زدایی، گروه‌های جهادی بسیج سازندگی، خیرین و اهالی منطقه اجرا می‌شود.

پیرجاهدافزود: جهادگران بی‌منت در خدمت مردم بزرگ ایران بوده و گروه‌های جهادی به عنوان بازوان توانمند بسیج سازندگی در تلاش برای رفع محرومیت هستند و تاکنون اقدامات بسیار ارزشمندی انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال از دیگر اولویت‌های بسیج سازندگی است، ادامه‌داد: آموزش ۲ هزار و ۵۰ نفر ، صدور هزار و ۲۶۰ مجوز ، پرداخت تسهیلات بانکی به مبلغ ۲۰ میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال برای ۱۹۸ نفر، همچنین پرداخت تسهیلات بانکی به مبلغ ۷۰ میلیارد ریال برای ۱۷۵ نفر با همکاری کمیته امداد، تشکیل ۳۶۲ صندوق اشتغالزایی در استان و تلاش برای فروش محصولات تولیدی آنها از جمله اقدامات انجام شده برای تحقق این امر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها