موج
کدخبر : ۳۲۹۹۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329932

کمک دستگاه قضایی به شهروندان هرمزگانی؛

رییس کل دادگستری استان هرمزگان، گفت: به منظور کمک به معیشت مردم با اعلام فراخوان مالکان وسیله نقلیه توقیفی و اعمال تخفیف و بخشش جریمه های نقدی انباشته شده نسبت به رفع توقیف هزاران خودرو و موتورسیکلت اقدام می کند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد: دستگاه قضایی استان به منظور کمک به معیشت مردم در شرایط کنونی و احقاق حقوق عامه و جلوگیری از تضییع اموال عمومی و خصوصی با اعلام فراخوان مالکین وسائط نقلیه توقیفی و اعمال تخفیف و بخشش جریمه های نقدی انباشته و معوق در حدود موازین قانونی نسبت به رفع توقیف هزاران خودرو و موتورسیکلت اقدام می کند.

مقام عالی قضایی استان یادآور شد: در  این راستا از عموم شهروندان محترم که در پارکینگ های سراسر استان هرمزگان، وسیله نقلیه توقیفی دارند؛ تقاضا می شود جهت رفع توقیف ، پیگیری و اقدام کنند.

صالحی خاطر نشان کرد: دادگستری کل استان هرمزگان، به منظور مساعدت و تسهیل در رفع توقیف ، تمهیداتی از قبیل رسیدگی خارج از نوبت در شعب قضایی، تحویل وسائط نقلیه فاقد سند مالکیت به متصرف حین توقیف ،  عدم دریافت جریمه دیرکرد بیمه نامه ، امکان صدور بیمه نامه به صورت اقساط ، ارائه تخفیف ویژه و تعیین سقف برای هزینه های پارکینگ و همچنین بخشش معوقات پیش بینی نموده است.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد: دستگاه قضایی استان به منظور کمک به معیشت مردم در شرایط کنونی و احقاق حقوق عامه با اعلام فراخوان مالکین وسائط نقلیه توقیفی و اعمال تخفیف و بخشش جریمه های نقدی انباشته و معوق در حدود موازین قانونی نسبت به رفع توقیف هزاران خودرو و موتورسیکلت اقدام می کند.

این مقام قضایی در ادامه افزود: در خصوص افراد فاقد گواهینامه با اخذ و تکمیل فرم تعهدنامه عدم رانندگی تا زمان اخذ گواهینامه ، نسبت به تحویل وسیله نقلیه توقیفی اقدام می شود.

وی همچنین اظهار داشت: در خصوص وسائط نقلیه ای که خلافی دارند امکان اعتراض و رسیدگی در کمیسیون مربوطه وجود دارد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان با اعلام اینکه دریافت جزئیات این طرح برای متقاضیان از طریق  مشاهده متن فراخوان امکان پذیر است، خاطرنشان کرد: ارائه این تسهیلات از تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ ، فقط به مدت دو ماه فراهم است و پس از آن در خصوص وسائط نقلیه ای که مالک آن مراجعه نکرده است ، به عنوان مجهول المالک یا اعراض شده، وفق موازین قانونی اقدام خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها