موج
کدخبر : ۳۲۹۸۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329884

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قم:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قم نسبت به حضور افراد پرخطر در مراسم شب قدر ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سیامک محبی در جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم که در سالن جلسات کرامت استانداری برگزار شد با اشاره به اینکه باید موضوع جدی بودن کرونا برای بار دیگر به مردم گوش‌زد شود، اظهار کرد: اطلاع‌رسانی لازم در خصوص دستورالعمل‌های شب قدر نیز باید در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی ادامه داد: افراد پرخطر نباید در مراسم شب قدر شرکت کنند، بلکه باید این مراسم را از منازل خود دنبال نمایند، احتمال مرگ و میر به دلیل ابتلا کرونا در افراد پرخطر زیاد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: حداکثر زمان پیش بینی شده برای مراسم شب قدر دو ساعت است، نباید نذورات در این مراسم توزیع شود، همچنین امام جماعت، هیأت امنا و بسیج وظیفه نظارت بر حسن اجرای پروتکل بهداشتی برای مراسم شب قدر را در مساجد دارند، دغدغه در دسترس بودن ماسک و دستکش را برای مردم برای شرکت در این مراسم داریم.

محبی با اشاره به روز بازارها در استان قم اظهار کرد: روز بازارها جزو اصناف پرخطر هستند و هیچ پروتکلی توسط وزارت بهداشت برای فعالیت این صنف تهیه نشده است، به دنبال تهیه پروتکلی در استان قم در این زمینه هستیم تا به ستاد ملی کرونا ارسال کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها