موج
کدخبر : ۳۲۹۷۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329794

معاون استانداری قم:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: درحال حاضر ۸۶ درصد از منابع مالی قم در مسیر تولید و خدمات است که سال آینده باید به ۹۰ درصد برسد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مهرداد غضنفری در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه  بانک‌های خصوصی قم باید تا پایان سال ۱۴۰۰، ۵۰ درصد از منابع مالی خود را درمدار تولید قرار دهند، اظهار کرد: این بانک‌ها تا امروز عملا نقش معناداری در بخش تولید و اشتغال استان نداشتند.

وی تصریح کرد: عملکرد بانک‌های دولتی و تجاری درمسیر تولید درسال ۹۸ رضایت‌ بخش بوده و بخش زیادی از منابع آن‌ها دراین مسیر مصرف ‌شده‌است.

معاون استاندار قم ابراز داشت: افزایش ۸۰ درصدی منابع به مصارف درقم و رشد ۳۰ درصدی سپرده‌گذاری در سال ۹۸ نسبت به سالهای قبل بی‌نظیر بوده‌است.

غضنفری ادامه داد: درسال گذشته پرداخت منابع بانکی به بخش تولید نیز ۳۰ درصد جهش داشته که یکی از نقاط موفقیت قم در سال ۹۸ بوده است.

وی بیان داشت: پرداختی سیستم بانکی قم در بخش تولید و خدمات باید به‌صورت مشترک دیده شود چراکه درروند تولید حلقه‌های خدماتی وجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم تاکید کرد: اقدامات نوینی درسیستم بانکی قم در سال ۹۸ اتفاق افتاده که قابل‌مقایسه به سال‌های گذشته نیست.

وی افزود: همراهی بانک‌های قم در بیماری کرونا و ارائه فرصت به بدهکاران بانکی و کنار گذاشتن سخت‌گیری‌های جاری از اقدامات مطلوب قم در ۳ ماه اخیر بوده‌است.

غضنفری اظهار داشت: به‌تناسب اختیارات بانک‌ها و عملکرد آن‌ها وضعیت مطلوبی در پرداخت تسهیلات به بخش تولید در سال ۹۸ شاهد بوده‌ایم.

۱۳۲ میلیارد تومان از جرایم بانکی قم بخشیده شد

وی تاکید کرد: سال ۹۸، ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در بخش تولید و ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز در بخش خدمات پرداخت‌شده که بیش از تعهد سال مالی استان بوده است.

غضنفری یادآور شد: همچنین سال گذشته ۱۳۲ میلیارد تومان از جریمه‌های دیرکرد بانکی بخشیده شده که به میزان مجموع اعتبارات عمرانی استان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با انتقاد از بلاتکلیفی واحدهای تملیکی قم اظهار داشت: درسال جهش تولید ۲۶ واحدهای تملیک شده بانکی باید به مدار تولید بازگردد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها