موج
کدخبر : ۳۲۹۴۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329412

هاشم امینی خبر داد:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: بهره برداری از تله متری شبکه فاضلاب اصفهان برای اولین بار در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، هاشم امینی گفت: برای اولین بار در کشور پروژه تله متری شبکه فاضلاب با پیشرفت بیش از 85 درصد در آینده نزدیک در اصفهان در مدار بهره برداری قرار می گیرد.

وی ایجاد زیر ساخت ها را برای اجرای این پروژه ضروری دانست و اظهار داشت: هم اکنون 10 فقره فلومتر در 30 نقطه که خطوط اصلی شبکه در آنجا قرار دارد نصب شده و در7 نقطه در اطراف سرشاخه های شبکه فاضلاب، باران سنج نصب گردیده است.

امینی هدف از تله متری شبکه فاضلاب را مدیریت حجم ورودی فاضلاب به خطوط اصلی و تصفیه خانه ها برشمرد و اعلام کرد: با اجرای پروژه تله متری شبکه فاضلاب اصفهان حجم ورودی فاضلاب در هنگام بارندگی به شبکه ،کنترل می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان افزود: در هنگام بارندگی بطور ناخواسته حجم زیادی آب باران به سمت شبکه فاضلاب هدایت می شود که این رویداد علاوه بر پس زدگی فاضلاب در منازل مسکونی و واحدهای تجاری تاسیسات فاضلاب را هم با مخاطراتی مواجه می کند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان  با بیان اینکه تاسیسات فاضلاب تنها برای جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب خانگی طراحی شده است، تصریح کرد: با اجرای پروژه تله متری شبکه فاضلاب، ورود فاضلاب های غیر خانگی به شبکه مورد شناسایی قرار می گیرد، چرا که ورود فاضلاب های غیرخانگی به شبکه در فرایند تصفیه اختلالاتی بوجود می آورد.

هاشم امینی اعلام کرد: با نصب سنسورهایی در شبکه فاضلاب، میکروارگانیسم هایی که ناشی از فاضلاب غیر خانگی باشند شناسایی می شوند که این امر نقش بسزایی در ارتقا کیفیت پساب در تصفیه خانه های فاضلاب دارد. 

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان  با برشمردن دیگر مزایای اجرای پروژه تله متری شبکه فاضلاب خاطرنشان ساخت: با تله متری شبکه فاضلاب، ظرفیت خطوط انتقال، تصفیه خانه و شبکه در مواقع وقوع حوادث غیر مترقبه بررسی می شود و به نوعی جریان فاضلاب به تاسیسات مدیریت و کنترل  می گردد،که این امر از وقوع حوادثی مانند پس زدگی فاضلاب جلوگیری می کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها