موج
کدخبر : ۳۲۹۲۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329222

طی سال 98؛

علی صالحی اعلام کرد: اقدامات ستاد دیه استان هرمزگان و جلب مشارکت خیرین در سال گذشته سبب آزادی ۲۰۲ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با مبلغ بدهی ۶۶ میلیارد تومان شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان، فضای معنوی ماه مبارک رمضان را بستری مناسب برای عبادت ، تزکیه نفس و انجام اعمال خیرخواهانه عنوان کرد و مشارکت در آزادی زندانیان نیازمند را یکی از مهمترین جلوه های نوع دوستی و نیکوکاری با بهره‌گیری از فیوضات ماه مهمانی خدا برشمرد.

علی صالحی با بیان اینکه چشم امید بسیاری از زندانیان نیازمند و خانواده هایشان در طول سال به جشن گلریزانی است که هر ساله به مناسبت میلاد کریم اهل بیت؛حضرت امام حسن مجتبی (ع) برگزار می شود تصریح کرد: از همه خیران نیک اندیش می خواهیم همچون همیشه با مشارکت فعال و اثربخش خود در معنویت و ثواب این سنت حسنه مشارکت کنند تا بیش از پیش شاهد آثار و برکات اجتماعی این امر خداپسندانه باشیم.

علی صالحی یادآور شد : در حدفاصل سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۹۸ در مجموع ۳ هزار و ۸۸ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با تلاش های ستاد دیه استان هرمزگان آزاد شده اند که در این راستا، مبلغی بالغ بر ۲ هزار و هشتصد و سی میلیارد ریال تأمین شده تا این زندانیان به آغوش گرم و پر مهر خانواده هایشان باز گردند.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه ضمن تشریح بخشی از اقدامات ستاد دیه استان در جهت آزادی زندانیان جرایم غیرعمد طی سال ۱۳۹۸ عنوان کرد: در سال گذشته ۲۰۲ زندانی با مجموع بدهی ۶۶ میلیارد تومان با کمک خیرین به ستاد دیه استان آزاد شدند.

وی یادآور شد: جلب مشارکت های مردمی و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بخش دیگری از اقدامات ستاد دیه استان برای آزادی زندانیان نیازمند بوده است.

صالحی همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷۱ زندانی جرائم غیرعمد با بدهی قریب به ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به علت عدم توانایی در پرداخت دیه، محکومیت مالی، مهریه و نفقه در زندان های استان به سر می برند که نیازمند یاری خیران و نیکوکاران هستند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ستاد دیه میتواند با نگاهی ویژه و ارتباط مؤثر و تنگاتنگ با خیرین و نیکوکاران و صنایع استان و همچنین استفاده از همه ظرفیت های اجتماعی و اقتصادی در راستای سیاست‌های کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تأثیرگذار بوده و در مسیر موفقیت هرچه بیشتر گام بردارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها