موج
کدخبر : ۳۲۸۸۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328859

فریدون همتى مطرح کرد؛

استاندار هرمزگان گفت: با اختصاص تجهیزات آزمایشگاهی بیشتر از سوی وزارت بهداشت، به زودی تعداد تست‌های آزمایشگاهی تشخیص کرونا در هرمزگان به ۷۰۰ تست در شبانه روز افزایش می یابد.

به گزارش خبرگزارى موج هرمزگان،  فریدون همتی استاندار هرمزگان در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان که با حضور دکتر حریرچی معاون کل وزیر بهداشت برگزار شد، با اشاره به مجموعه اقدامات و برنامه ریزی های استان هرمزگان برای مقابله با کرونا، عنوان کرد: با توجه به بازگشایی و شروع پلکانی و آرام آرام فعالیت ها باید کنترل و مراقبت های بهداشتی برای پیشگیری از بیماری کرونا به‌طور جدی انجام شود.

وی ادامه داد: با اقدامات خوب در سطح کشور و از جمله در استان هرمزگان روند ابتلا به این بیماری کاهش یافته و در کنترل است که این امر با به کارگیری تمامی امکانات و انجام پشتیبانی ها و بیماریابی محقق شده است.

استاندار هرمزگان با اشاره به اختصاص منابع اعتباری و بودجه از سوی دولت به وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا، افزود: از وزارت بهداشت می‌خواهیم تا این اعتبارات متناسب با شرایط هر استان توزیع و استان هرمزگان نیز در این زمینه مورد توجه بیشتری قرار گیرد تا با تجهیزات بیشتر بتوانیم مراقبت‌ها و رسیدگی گسترده‌تری را انجام دهیم.

همتی تصریح کرد: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمانی در استان هرمزگان، تلاش شبانه‌روزی برای درمان بیماران مبتلا به کرونا و بیماریابی انجام داده‌اند. 

وی گفت: با اختصاص تجهیزات آزمایشگاهی بیشتر از سوی وزارت بهداشت، به زودی تعداد تست‌های آزمایشگاهی تشخیص کرونا در هرمزگان به ۷۰۰ تست در شبانه روز افزایش می یابد که با این اقدام می توانیم بیماریابی به هنگام را به شکل بهتری انجام و ضمن مراقبت و رسیدگی به بیماران، از انتقال بیشتر ویروس کرونا جلوگیری کنیم.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: مردم باید همچنان بیماری کرونا را جدی بگیرند و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و افزایش مراقبت‌های بهداشتی و رعایت اصول و پروتکل ها از جمله در خانه ماندن و خودداری از تردد غیر ضروری، از این بیماری پیشگیری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها