موج
کدخبر : ۳۲۸۸۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328828

در سال ٩٩؛

استاندار هرمزگان گفت: در سال ۹۹ پروژه های بزرگی در مجموع با اعتبار ۷۰۰ میلیارد تومان در حوزه آب و فاضلاب در استان هرمزگان تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزارى موج هرمزگان،  فریدون همتی استاندار هرمزگان در نشست گروه کاری بررسی پروژه های آب و فاضلاب استان هرمزگان، عنوان کرد: از سال ۹۴ تا ۹۸ بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه آب و فاضلاب در هرمزگان اجرایی و به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای سال ۹۹ پروژه های بزرگی در مجموع با اعتبار ۷۰۰ میلیارد تومان در حوزه آب و فاضلاب در استان هرمزگان تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار هرمزگان افزود: بخشی از این پروژه های مهم و بزرگ شامل فاز دوم و نهایی آب شیرین کن ۱۰۰ هزار مترمکعبی بندرعباس، ۳۳ کیلومتر خط انتقال از این آب شیرین کن تا مخازن داماهی و بازسازی مخازن داماهی بندرعباس، آبرسانی به شهرستان بشاگرد از سد جگین، آبرسانی به گوهران بشاگرد و روستاهای این حوزه از سد سهران، آب شیرین کن کوخرد، آب شیرین کن زیارت و بازسازی تاسیسات جزیره قشم است.

همتی تصریح کرد: همچنین فاز نخست آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی بندرعباس به عنوان یک پروژه بزرگ و مستقل از طرح‌های مذکور، با سرمایه‌گذاری کلان در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: دولت در سال‌های اخیر در زمینه آبرسانی به روستاها و شهرها و تامین آب شرب پایدار در استان هرمزگان اقدامات مهم و بزرگی انجام داده و در ادامه این روند در سال ۹۹ نیز پروژه های بزرگی در این استان شامل خطوط انتقال آب، مخازن و آب شیرین کن های جدید به بهره برداری خواهند رسید که موجب پایدارسازی هرچه بیشتر تامین آب شرب در همه مناطق هرمزگان می‌شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین با این اقدامات، امکان استفاده بیشتر از آب سدهای استقلال و سرنی در شهرستان میناب برای مصرف شرب و کشاورزی در این شهرستان فراهم می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها