موج
کدخبر : ۳۲۸۷۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328745

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان خبر داد:

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: دو هزار و 745 اصله درخت چند ساله در طرح های عمرانی شهر اصفهان در سال گذشته جابجا شدند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حسین امیری اظهار داشت: دو هزار و 745 اصله درخت چند ساله واقع شده در طرح های عمرانی که روشی جهانی و علمی است و کاشت مجدد آن در سال گذشته از اقدامات محیط زیستی شهرداری است.

وی اضافه کرد: اجرای طرح 100 هکتاری کاشت دیم با استفاده از گونه های مقاوم به خاطر محدویت های منابع آبی که در فاز اول آن 65 هکتار اجرایی شده است، از برنامه های ما برای کاهش مصرف آب بوده است.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان به برخی از اقدامات صورت گرفته در حوزه فضای سبز شهر اصفهان اشاره کرد و افزود: اصلاح الگوی کشت و جایگزینی گونه های بومی با نیاز آبی کم به جای گونه های با نیاز آبی بالا، برگزاری پویش مردمی سهم من در حفاظت از درختان کهنسال، توسعه فضاهای سبز شهری از طریق ایجاد پارک های محلی و شهری در زمین های تملک شده و برنامه ترویج و آموزش کشاورزی شهری به شهروندان، بخشی از اقدامات برای حفظ محیط زیست شهری بوده است.

امیری ادامه داد: بررسی امکان فعال سازی انهار در کالبد شهر به عنوان محورهای مجهز شهری، طرح کمربند سبز، امکان سنجی استفاده از تجهیزات و روش های غیرشیمیایی برای کنترل آفات و بیماری های فضای سبز، جایگزینی و بررسی کارآیی سموم کم خطر شیمیایی نسل جدید و ترکیبات گیاهی (سموم ارگانیک و دوستدار محیط زیست ) به جای سموم نسل قدیم در مبارزه با آفات و بیماری های گیاهی گوشه ای از اقدامات و برنامه های شهرداری اصفهان در خصوص فضای سبز شهری در راستای حفاظت از زمین و محیط زیست است.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: طراحی 397 هزار و 240 مترمربع فضای سبز شهری جدید در سال گذشته، کاشت و واکاری236 هزار و 800 اصله درخت و درختچه در عرصه های فضای سبز، رفیوژها، کمربند سبز و پارک های تازه احداث شده از جمله اقدامات محیط زیستی شهرداری اصفهان در سال گذشته بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها