موج
کدخبر : ۳۲۸۶۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328676

به منظورافزایش ضریب ایمنی و کاهش حداکثری حوادث جاده‌ای، دومین مرحله از طرح راه بخشنده در آزادراه قم – تهران عملیاتی شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرپرست راهداری آزادراه و جاده قدیم قم – تهران درتکمیل خبر فوق افزود: طی دومین مرحله از این طرح که در 5 کیلومتر از آزادراه قم - تهران ( لاین غربی ) اجرا می‌گردد افزون بر 2400 شاخه گاردریل و پایه حذف می‌شود.

حسین برقراری درتوضیح بیشتر این خبر اضافه کرد: اجرای طرح راه بخشنده به منظور کاهش آسیب‌های وارده به سرنشین و خودرو درصورت انحراف از لاین حرکتی اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: به عبارتی درصورت خروج خودرو از مسیر حرکتی و انحراف آن به شانه و حریم راه، با اجرای تمهیداتی همچون آرامسازی (اصلاح شیب شیروانی، تسطیح حریم، علف زنی، رفع موانع و حفاظهای جاده ای و .... ) از شدت آسیب‌های وارده به سرنشین و خوردرو به میزان چشمگیری جلوگیری به عمل آید.

برقراری درخصوص علت حذف گاردریل و دیگر حفاظ‌های جاده‌ای در طرح راه بخشنده عنوان کرد: با توجه به اینکه درطرح مذکور با اصلاح شیب شیروانی و تسطیح حریم خطرات ناشی از خروج احتمالی خودرو از مسیر حرکتی به میزان قابل توجهی کاسته می‌شود، ضرورت نصب و نگهداری گاردریل و دیگر حفاظ‌های ایمنی در شانه راه منتفی است.

وی ادامه داد: از دیگر ویژگی‌های اجرای طرح راه بخشنده، کاهش هزینه‌های نصب و نگهداری حفاظ‌های جاده‌ای در شانه راه‌هاست.

حسین برقراری در خصوص اقداماتی که در راستای اجرای این طرح درحال اجرا است، اظهار داشت: دردومین مرحله از این طرح که درحد فاصل کیلومتر 30 الی 25 لاین غربی ( باند برگشت ) آزادراه قم – تهران درحال اجراست، افزون بر 120 هزار متر مکعب بارریزی صورت می‌پذیرد.

وی بازه زمانی اجرای پروژه را 4 ماهه برآورد کرد و ابراز امیدواری نمود: درصورت مساعد بودن شرایط جوی و استمرار عملیات، شاهد بهره برداری از این پروژه مهم در پایان مردادماه سالجاری باشیم.

وی با بیان این موضوع که تمامی مراحل اجرایی طرح به صورت امانی و توسط عوامل و ماشین آلات اداره متبوع طراحی و عملیاتی شده تصریح کرد: افزون بر 17 نفر عوامل اجرایی ضمن بهره‌مندی از 11 دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین درحال اجرای این پروژه بزرگ است.

سرپرست راهداری آزادراه و جاده قدیم قم – تهران درادامه به احداث یک باب پارکینگ اضطراری در قطعه درحال اجرای طرح راه بحشنده اشاره کرد و یادآور شد: به‌دلیل وقوع غالب حوادث جاده‌ای در 30 کیلومتر ورودی شهرها، احداث پارکینگ‌های اضطراری در کیلومترهای منتهی به شهرها می‌تواند درکاهش حوادث ناشی از خستگی و خواب آلودگی راننده به میزان چشمگیری بکاهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها