موج
کدخبر : ۳۲۸۳۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328382

ارتقای ضریب مکانیزاسیون با استفاده از خط اعتباری ویژه مکانیزاسیون کشاورزی و سایر منابع در جهت تجهیز کمی وکیفی ناوگان ماشین های نوین کشاورزی نیز از دیگر برنامه های مهم این سازمان در سال کنونی و در راستای دستیابی به افزایش تولید محصولات کشاورزی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز ، سید مجید موسوی پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به  اقدامات انجام شده در راستای انتقال تکنولوژی های جدید مکانیزاسیون به مراکز تولید محصولات کشاورزی البرز در سال جهش تولید اظهار کرد:

وی در ادامه با تاکید بر اینکه سهمیه تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی استان البرز در سال گذشته به میزان ۱۸۷ هزار میلیون ریال بوده است، گفت:

میزان معرفی کشاورزان به بانک جهت بهره مندی ازخط اعتباری فوق به مبلغ ۳۷۹ هزار میلیون ریال و میزان معرفی از سایر منابع نیز به مبلغ ۱۱۳ هزار و ۷۴۶ میلیون ریال بوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز افزود: امسال در جهت دستیابی به اهداف جهش تولید در بخش های زراعت، باغبانی، دام و طیور ، شیلات و آبزیان و همچنین حوزه های تولید گلخانه و گیاهان دارویی، اقدامات زیادی به منظور ارتقای وضعیت مکانیزاسیون و رونق و پایداری تولید محصولات کشاورزی برنامه ریزی شده است.

وی بیان کرد: بخشی از  اقدامات برنامه رریزی شده در سال جاری مبتنی بر اهداف کمی و کیفی پروژه تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی است.

به گفته موسوی در راستای برنامه های اقتصاد مقاومتی میزان سهمیه خط اعتباری شماره ۸ مکانیزاسیون کشاورزی استان به میزان ۲۵۹ هزار و ۷۰۰ میلیون ریال ابلاغ و مقرر شده است که به منظور دستیابی به اهداف جهش تولید با مشارکت کشاورزان وهمکاری بانک کشاورزی این مبلغ بطور کامل جذب شود.

وی در بخش دیگری در خصوص کاربرد سمپاش های مکانیزه مدرن در مقابله با آفات وامراض مزارع محصولات تولیدی بخش کشاورزی استان البرز گفت: عملیات مبارزه شیمیایی با سن غلات و زنگ گندم درکشتزارهای استان با استفاده از ۵۴ دستگاه سمپاش توربینی زراعی ، ۴۳۰ دستگاه سمپاش پشت تراکتوری لانس دار ، ۱۰۱ دستگاه سمپاش میکرونر و تعداد  ۱۰۹ دستگاه سمپاش پشتی موتوری، در حال انجام است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز عنوان کرد: در شهرستان های استان نیز، عملیات مبارزه شیمیایی برعلیه آفات وامراض گیاهی از ابتدای سال جاری تاکنون با مشارکت خوب کشاورزان و نظارت کارشناسان حفظ نباتات، زراعت و مکانیزاسیون با وجود محدودیت های جوی به خوبی دنبال شده است.

وی در پایان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در راستای عملیات شیمیایی بر علیه آفات و امراض، بالغ بر ۱۵هزار و ۸۷۰ هکتار در زراعت های گندم،جو وکلزا این اقدامات انجام شده و پیش بینی می شود که تا پایان مقابله با آفات وبیماریهای گیاهی این رقم به حدود ۲۵ هزار هکتار برسد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها