موج
کدخبر : ۳۲۸۱۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328134

مدیرکل آموزش و پرورش البرز از فرسودگی 38 درصد مدارس استان خبر داد و گفت: بسیاری از مدارس استان نیازمند تخریب و نوسازی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، سالار قاسمی عنوان کرد: برای اینکه بخشی از مشکل کمبود فضای آموزشی در استان مرتفع شود نیاز به احداث ۱۷۷ مدرسه جدید داریم که بدون شک به اعتبار زیادی نیاز دارد.

وی در ادامه با اشاره به کمبود جدی فضای آموزشی در البرز افزود: در حال حاضر ۳۸۴ مدرسه در استان دو نوبته است که این امر مشکلاتی برای برگزاری کلاس‌های فوق برنامه و برنامه‌های فرهنگی و آموزشی آنها ایجاد می‌کند.

وی گفت: از آنجایی که البرز استانی مهاجرپذیر است و جمعیت دانش آموزی آن رشد زیادی دارد، سرعت ساخت و ساز مدارس جدید به پای افزایش تعداد دانش آموزان نمی‌رسد به همین دلیل گویا چاره‌ای جز دو نوبته بودن برخی مدارس نداریم.

قاسمی با اشاره به وضعیت سرانه فضای آموزشی البرز اضافه کرد: سرانه فضای آموزشی در کشور در حال حاضر ۵.۱۸ است ولی در البرز به تازگی به  ۳.۸ رسیده است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: برای رفع کمبودهای موجود دست یاری به سوی خیرین دراز می‌کنیم چون با اعتبارات دولتی و به خصوص در شرایط فعلی، آموزش و پرورش به تنهایی از پس هزینه‌های ساخت مدارس بر نمی آید.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها