موج
کدخبر : ۳۲۷۷۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327779

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان خبرداد:

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان از احتمال آسیب بیش از 50 درصد مشاغل مددجویان کمیته امداد در شرایط کرونایی اقتصاد در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمدرضا کیانی بیان داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا ۲۹ هزار و ۲۴۹ کسب و کار معادل ۵۳ درصد از طرح‌های اشتغال تحت نظارت کمیته امداد اصفهان در معرض آسیب‌های احتمالی شرایط کرونایی اقتصاد قرار دارند.

وی  ادامه داد: ۵۵ هزار و ۱۰۱ طرح اشتغال مددجویی در چرخه بازرسی و نظارت کمیته امداد قرار دارند که ۲۹ هزار و ۲۴۹ کسب و کار معادل ۵۳ درصد از این طرح‌ها که در حوزه مشاغل خدماتی، تولیدی، صنایع دستی و حمل نقل قرار دارند، در معرض آسیب‌های احتمالی شرایط کنونی قرار دارند و امکان این هست که این کسب و کارهای نوپا با ضرر و زیان مواجه شوند.

کیانی با بیان اینکه ۴۷ درصد دیگر از طرح‌های اجرا شده مددجویان اصفهانی در حوزه کشاورزی، دامداری و شیلات هستند، گفت: خوشبختانه این طرح‌ها در شرایط کنونی از آسیب‌های اساسی که می‌تواند بنیاد کسب و کار مددجو را به هم بریزد، تا حدود زیادی مصون هستند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با اشاره به اقدامات کمیته امداد برای حمایت از اشتغال مددجویان در این شرایط گفت: پرداخت یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون کمک بلاعوض به ۵۰۰۰ خانواری که شغل و کسب و کارشان از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده، آغاز شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها