موج
کدخبر : ۳۲۷۷۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327740

دبیر همایش کتاب سال حوزه خبرداد؛

دبیر همایش کتاب سال حوزه از برگزاری بیست و دومین همایش کتاب سال حوزه خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم مقیمی‌حاجی، با اشاره به اینکه هدف از برگزاری بیست و دومین همایش کتاب سال حوزه شناسایی کتاب‌ها و نویسندگان برتر حوزوی و معرفی آن‌ها به جامعه علمی است، اظهار کرد: تشویق و حمایت از نویسندگان کتاب‌های برتر حوزه موجب ارتقای سطح پژوهش‌های دینی و حوزوی بوده و جزو دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

وی افزود: ناشران کتاب، برادران و خواهران ایرانی و غیر ایرانی، بر اساس شرایط مندرج در فراخوان، می‌توانند آثار علمی خود در کتاب‌ یا پایان‌نامه‌های سطح4 (دکتری) را به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

دبیر همایش کتاب سال حوزه اظهار داشت:‌ این همایش اختصاص به حوزویان برادر و خواهر داخل و خارج کشور دارد و لازم است کتاب‌های ارسالی، برای اولین بار در سال 1398 به چاپ رسیده باشد و پایان‌نامه‌های سطح4 (دکتری) نیز طی سال 1398 در یکی از مراکز علمی پژوهشی حوزوی دفاع شده باشد.

وی تأکید کرد: آثاری پذیرفته می‌شود که در زمینه علوم اسلامی یا انسانی مرتبط با حوزه دین تألیف، تدوین، تصحیح و تحقیق یا ترجمه شده باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مقیمی‌حاجی ادامه داد: در راستای جهت‌دهی پژوهش‌های علمی حوزویان برای پاسخگویی به نیازهای پژوهشی جامعه، محورهای ویژه‌ای از سوی شورای سیاست‌گذاری همایش اعلام شده است.

وی یادآور شد: ابعاد علمی بیانیه گام دوم انقلاب، زن و خانواده، الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، علوم انسانی اسلامی، فضای مجازی، آسیب‌های اجتماعی، جمعیت، اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی اسلامی، هنر(فلسفه هنر، هنر در اسلام)، محیط‌زیست و منابع طبیعی از محورهای ویژه همایش است.

این استاد حوزه تأکید کرد: به منظور تشویق پدیدآوران، و تبیین جایگاه و اهمیت محورهای ویژه، به آثاری که مرتبط با یکی از این محورها باشد، امتیاز ویژه‌ای تعلق می‌گیرد. همچنین به منظور ترویج و توسعه عربی نویسی پژوهش‌ها در میان حوزویان، به آثاری که به زبان عربی نوشته شوند نیز امتیاز ویژه اختصاص می‌یابد.

دبیر همایش کتاب سال حوزه گفت: با توجه به شرایط کنونی و ضرورت توجه به توصیه‌های بهداشتی، ثبت‌نام و دریافت آثار طی دو مرحله انجام خواهد شد.

وی افزود: در مرحله نخست،‌ پدیدآورندگان آثار تا 31 خردادماه 1399 فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه اینترنتی همایش به نشانیwww.ketabehowzeh.ir  نام‌نویسی کرده و «کد ره‌گیری» دریافت کنند و سپس با بهبود شرایط و اعلام دبیرخانه همایش، فرصت جدیدی برای ارسال نسخه‌های کتاب داده خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مقمی‌حاجی تأکید کرد: بارگذاری «فایل الکترونیکی پایان‌نامه» با فرمت word یا pdf و «تصویر صورت‌جلسه دفاعیه» در هنگام ثبت‌نام، ضروری است، همچنین ارائه نسخه اصلی اثر (زبان مبدأ)، برای کتاب‌های ترجمه شده نیز الزامی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها