موج
کدخبر : ۳۲۷۵۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327553

رییس کل دادگستری کردستان تاکید کرد:

رییس کل دادگستری کردستان با اشاره به وجود پرونده هایی با عمر بیش از 5 سال در محاکم قضایی، خواستار رسیدگی فوری و مختومه نمودن آنها شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمدرضا مترقب بعداز ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران رسانه های کردستان در سنندج اظهار داشت: واحدهای قضایی استان باید با انجام برنامه‌ریزی فوری و دقیق نسبت به مختومه نمودن پرونده‌های دارای بیش از 5 سال عمر اقدام نمایند. 

رییس کل دادگستری استان کردستان درادامه افزود : جلسه شورای معاونین دادگستری استان ظهر امروز برگزار و مقرر شد معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان ضمن پیگیری نواقص فنی مربوط به دادرسی الکترونیک، اجرایی شدن دادرسی الکترونیک در تمام واحدهای قضایی سطح استان را پیگیری و اعمال نظارت نمایند. 

مترقب بر لزوم اعمال مجازات‌های جایگزین حبس توسط شعب کیفری در سطح استان تاکید کرد و افزود: روسای واحدهای قضایی در سطح استان موظفند تا در این خصوص اعمال نظارت نمایند. 

وی همچنین از ایجاد سامانه نوبت‌دهی توسط معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان به آدرس اینترنتی www.kjts.ir خبر داد و افزود: به منظور رفاه حال مراجعین و جلوگیری از حضور مردم در واحدهای قضایی سطح استان، و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا این سامانه تشکیل شده است تا مردم سراسر استان از این طریق برای حضور در محاکم دادگستری اخذ نوبت نمایند. 

رییس کل دادگستری کردستان به استقرار میز خدمت در مبادی ورودی دادگستری‌های سطح استان هم اشاره کرد و اظهار داشت: هدف از تشکیل این میز خدمت ضمن راهنمایی ارباب رجوع، خودداری از ورود بی‌مورد افراد غیر مرتبط با پرونده‌ها به مجتمع‌های قضایی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها