موج
کدخبر : ۳۲۶۶۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326680

آیت الله خاتمی:

امام جمعه موقت تهران گفت: قرآن کریم مشکل کرونا را با واژه بلا بیان و در این مورد سه وظیفه را برای مسلمانان تعیین کرده که وظیفه نخست صبر در بلا، وظیفه دوم تضرع و دعا و همچنین وظیفه سوم رزمایش همدلی و انفاق است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت‌الله سید احمد خاتمی در ارتباط زنده تلویزیونی شبکه قم که در جوار مضجع شریف بانوی کرامت برقرار شد، از مشکلات پیش آمده در سطح جهان بر اثر ویروس کرونا یاد کرد و اظهار داشت: شرایط به گونه‌ای شده است که تمام مردم جهان با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند و تنها یک کشور خاص به این مشکلات نرسیده است.

آمریکا متهم شماره یک جنگ بیولوژیک است

وی اضافه کرد: در مورد شیوع ویروس کرونا، احتمال وقوع یک جنگ بیولوژیک منتفی نیست و همچنان آمریکا در سطح جهان متهم نخست است و این اتهام فقط از ناحیه ایران نیست چراکه دانشمندان خارج از کشور نیز این موضوع را به عنوان یک اتهام ذکر می‌کنند و قطعا در آینده مشخص می‌شود و حقیقتی پوشیده نخواهد ماند.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: چه بسا دشمنان این ملت فکر می‌کردند که این جنگ بیولوژیک فقط جان دشمنان آن‌ها را می‌گیرد درحالی‌که متوجه نبودند که این ویروس علیه آن‌ها نیز خواهد بود.

وی با بیان اینکه آمار مبتلایان به کرونا در سطح جهان به بیش از دو میلیون نفر رسیده است، مطرح کرد: این ویروس مشکلات اقتصادی بسیاری را برای جهان به وجود آورده است اما بر اساس آموزه‌های قرآن کریم باید در زمان وقوع چنین بلایی صبور باشیم.

خاتمی تصریح کرد: عموم مردم باید از مناجات شعبانیه به صورت ویژه‌تر استفاده کنند و در این راستا نیاز است که صدا و سیما به صورت گسترده‌تر به انعکاس این مناجات بپردازد.

امام‌جمعه موقت تهران افزود: هیچ تردیدی نداریم که این بلای کرونا نیز تمام شدنی است و نسل دیگری خواهد آمد و تاریخ این کرونا را خواهد نوشت اما از همه مهم‌تر عملکرد ما در این دوران است همانطور که مدیریت مطلوب در کنترل بحران و تلاش کادر درمانی کشور در این زمینه ماندگار خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه باید از این بحران به عنوان یک فرصت برای تقویت مبانی اعتقادی و توجه بیشتر به خداوند متعال استفاده کنیم، گفت: در مورد صبر در بلا بی‌حوصلگی نکردن مورد تاکید است؛ با بی‌صبری مشکل بلا رفع شدنی نیست و اینکه اکنون از در خانه ماندن بی‌حوصله شده و بیهود به خارج از خانه برویم نادرست است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها