موج
کدخبر : ۳۲۶۵۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326510

استاندار قم:

استاندار قم گفت: به‌هرحال این حادثه نشان داد که در اولویت قرار گرفتن یک سری اقدام‌های پیشگیرانه برای ممانعت از وقوع سیلاب ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در حاشیه بازدید از طرح‌های آبخیزداری قم در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به بارندگی‌های اخیر در استان قم، اظهار کرد: این بارندگی‌ها می‌تواند خطراتی چون سیلاب را به همراه داشته باشد و بدین منظور و در راستای جلوگیری از این اتفاقات باید اقدام‌های پیشگیرانه در دستور کار دستگاه‌های مسئول قرار بگیرد.

وی افزود: در پی سیلاب‌های هفته گذشته در قم تکلیف‌هایی را برای اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مبنی بر تقویت طرح‌های آبخیزداری معین کردیم.

استاندار قم بیان داشت: به‌تازگی در ابتدای جاده قم – اراک شاهد وقوع سیلابی بودیم ولی خوشبختانه با آمادگی نیروهای عمل‌کننده، تلفات جانی نداشتیم.

وی بازدید خود از طرح‌های آبخیزداری را در رابطه با طرح‌های بالادست شهرک پردیسان و همچنین توسعه و تقویت آن ذکر کرد و گفت: منابع طبیعی قم باید این طرح‌ها را در سال جاری نیز توسعه دهد.

پردیسان در منطقه هشتم شهرداری قم و در جنوب غربی شهر قم واقع‌شده است، این منطقه در سال ۱۳۷۷ توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال ۱۳۹۰ به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.

سرمست یادآور شد: طرح‌های فوق در جلوگیری از روان آب‌ها و سیلاب‌هایی که موجب تهدید شهر و آب‌گرفتگی معابر شهری می‌شود و منازل شهروندان را با خطر مواجه می‌کند، تأثیر بسزایی دارد، از این دنبال توسعه بیش‌ازپیش این طرح‌ها هستیم.

استاندار قم در پاسخ به سوالی در خصوص تدابیر اتخاذشده در مورد بالادست جاده اراک و بازگشایی مسیر رودخانه قمرود، نیز گفت: در این زمینه به دستگاه ذی‌ربط و ارگان‌های دخیل از قبیل معاونت عمرانی استانداری، شرکت آب منطقه‌ای و شهرداری تأکید شده که جلسه‌هایی را تشکیل نموده و مطالعه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت را برای رفع خطر انجام دهند.

سرمست اضافه کرد: ولی برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که در احداث برخی طرح‌ها به‌ویژه بیمارستان امام رضا (ع) پیش‌بینی‌های لازم نشده و نیازمند آسیب‌شناسی است.

بیمارستان امام رضا(ع) در کیلومتر ۵ جاده قم - اراک قرار دارد. این مرکز درمانی تامین اجتماعی در آغاز سال ٩٣ در قم تاسیس شد.

وی در پایان بیان کرد: باید مسیل‌ها و آبراهه‌هایی که موجود بوده در مطالعات جدید نیز پیش‌بینی و در طرح‌های شهری لحاظ شود و مورد ملاحظه و توجه قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها