موج
کدخبر : ۳۲۶۲۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326243

بخشدار جوکار مطرح کرد:

بخشدار جوکار با اشاره به شیوع کرونا و انجام هماهنگی های لازم جهت به کارگیری اصول بهداشتی در روستاها، از اقدام صورت گگرفته در این زمینه سخن گفت.

 به گزارش خبرگزاری موج همدان،فرهاد جهانیان،  بخشدار جوکار در نشست مشورتی دهیاران بخش جوکار با اشاره به شیوع کرونا و انجام هماهنگی های لازم جهت به کارگیری اصول بهداشتی و مراقبتی در روستاها، گفت: بعد از شیوع کروناویروس رعایت نکات ایمنی برای به کارگیری تجهیزات و ماشین‌آلات مورد استفاده در پاکسازی، تنظیف و گندزدایی روستا بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت‌.

فرهاد جهانیان عنوان کرد: در پی شیوع کروناویروس در کشور، دهیاری‌ها نقش مؤثری در کنترل و ‌پیشگیری آن در روستاها و ارائه خدمات و نیز کمک به حفظ سلامت روستائیان ایفا کرده‌اند.‌

وی افزود: تشکیل جلسات ستاد مقابله با کروناویروس در روستاها به صورت منظم برای هماهنگی برنامه‌ها و اقدامات و ارائه گزارش به مراجع مربوطه و توسعه پوشش بیمه‌ های لازم برای دهیاران و کارکنان دهیاری نظیر بیمه‌های‌ مسئولیت ‌مدنی و سایر موارد از جمله اقدامات دهیاری ها در این زمینه است.

جهانیان اظهار کرد: برای دستیابی به این هدف در روستاها، استفاده از تجهیزات ایمن و دارای استانداردهای لازم در انجام امور مربوطه از سوی دهیاری‌ها مورد توجه قرار گرفته و استمرار هماهنگی و همکاری با دستگاه های ذیربط در پاکسازی معابر و اماکن عمومی روستا با بهره‌گیری از مواد شوینده و بهداشتی استاندارد نیز اعمال شده است.

بخشدار جوکار گفت: کمک به فرهنگسازی و آموزش روستائیان در راستای رعایت بهداشت فردی و عمومی و عدم برگزاری اجتماعات و مراسم‌های فرهنگی و ورزشی در روستا نیز مورد تأکید قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس دهیاران اقدامات آموزشی و بهداشتی را به روستائیان از طریق نصب موارد آموزشی در اماکن عمومی به ویژه مساجد، ساختمان دهیاری و در مجامع روستا اعلام کرده اند.

جهانیان با اشاره به همکاری با خانه بهداشت و همه مراکز درمانی در سطح بخش در زمینه اطلاع‌رسانی مناسب در موارد مرتبط به ساکنان روستا، یادآور شد: موارد مشکوک ابتلا به کرونا به مراکز درمانی و خانه‌های بهداشت اعلام می شود.

وی با بیان اینکه نظارت و تأکید بر رعایت بهداشت در اماکن عمومی روستا بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته، گفت: نظارت بر رعایت اصول بهداشتی در آرامستان ها و غسالخانه‌های روستایی براساس مفاد دستورالعمل‌های ابلاغی و بهره‌گیری از ظرفیت خیران برای تأمین و توزیع تجهیزات و اقلام بهداشتی در روستا از اقدمات دهیاران در زمینه مبارزه و مقابله با کرونا در روستاها است.

بخشدار جوکار بیان کرد: هماهنگی با سازمان‌های مردم نهاد برای استفاده از توان تخصصی و ارتباطات موجود آنها برای کمک به انجام وظایف دهیاری‌ها از دیگر اقدمات دهیاری هاست.

وی با اشاره به اینکه کمک به فرهنگ‌سازی و آموزش روستائیان با کمک هیئت های اندیشه ‌ورز و نخبگان روستا نیز مورد توجه قرار گرفته است، ادامه داد: بهره‌گیری از ظرفیت تفاهم نامه همکاری مشترک با سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر برای استفاده از نیروهای داوطلب هلال احمر به منظور پاکسازی روستا و هماهنگی با نهادهای مردمی نظیر پایگاه بسیج روستا برای اطلاع‌رسانی و اعلام راهکارهای مقابله با شیوع بیماری، از دیگر اقدامات دهیاری ها در زمینه مبارزه و مقابله با کرونا در سطح روستاها به شمار می رود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها