موج
کدخبر : ۳۲۵۵۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325521

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم بیان کرد؛

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم بیان کرد: پویش کتابخوانی و مسابقه از نیمه شعبان تا نیمه رمضان به صورت استانی با هشتگ کتابخوان_منتظر و شعار «کتابخوانی، رسم منتظران است» برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، پویش کتابخوانی و مسابقه «از نیمه شعبان تا نیمه رمضان»، به همت اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم و با همکاری انتشارات جمکران و حوزه هنری برگزار می‌شود.

سجاد عمرانی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم در گفت‌وگویی اظهار داشت: با عنایت به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ورود به شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی و با هدف ترویج حال خوش خواندن در این ایام، این اداره‌کل در نظر دارد با همکاری نشر جمکران و حوزه هنری، پویش کتابخوانی را همراه با دیگر مسابقات فرهنگی با هشتگ «#کتابخوان_منتظر» و شعار «کتابخوانی رسم منتظران است» برگزار کند.

سجاد عمرانی سپس بیان کرد: با توجه به اینکه کتابخانه‌ها و کتابداران فعالیت‌های خود را در پیام‌رسان‌های مختلف با نشست‌های معرفی و بررسی کتاب، قصه‌گویی، شعرخوانی، نقاشی و کاردستی در کنار خانواده‌ها برگزار می‌کنند برگزار می‌کنند؛ اداره‌کل کتابخانه‌ها نیز در سطح کلان پویش کتابخوانی و مسابقه از نیمه شعبان تا نیمه ماه مبارک رمضان را برای همه اقشار و تمامی گروه‌های سنی با همکاری برخی از نهادهای فرهنگی و مذهبی استان در نظر گرفته است.

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم افزود: در این پویش، کودکان 5 تا 12 سال می‌توانند با نقاشی، معرفی کتاب، شعرخوانی، خواندن دعای فرج، سلام به امام زمان(عج) از راه دور، ارسال تصاویری از آذین‌بندی منزل با موضوع انتظار و دعای فرج در این مسابقه شرکت کنند.

وی همچنین تصریح کرد: نوجوانان 13 تا 17 سال نیز می‌توانند با معرفی کتاب، دلنوشته به امام عصر(عج)، قصه‌گویی و خوانش کتاب و عکس‌هایی با هشتگ انتظار یعنی ... در پویش کتابخوان منتظر و مسابقه از نیمه شعبان تا نیمه رمضان شرکت کنند.

سجاد عمرانی در ادامه اظهار داشت: برای جوانان و بزرگسالان عزیز 18 سال به بالا و علاقمند به برنامه‌های فرهنگی و هنری هم معرفی و خواندن کتاب، شعرسرایی و خواندن اشعار آیینی، عکاسی خلاق با موضوع «کتاب و انتظار» لحاظ شده است که از پانزدهم ماه شعبان آغاز می‌شود و تا پانزدهم ماه مبارک رمضان به پایان می‌رسد.

وی همچنین گفت: آثار ارسالی شرکت کنندگان باید در چارچوب محورهای مسابقه باشد که شیوه معرفی، خلاقیت در گفتار و معرفی کتاب، رنگ آمیزی و نقاشی و عکاسی خلاق همراه با کیفیت صدا و تصویر از نکات مهم در ارزیابی کیفی به شمار می‌رود.

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم یادآور شد؛ علاقمندان می‌توانند آثار خود را به شماره 09224835479 از طریق پیام‌رسان‌های «بله» و «واتساپ» و اینستاگرام با هشتگ# کتابخوان ـ منتظر ارسال کنند.

 نشانی دبیرخانه: قم، خیابان ساحلی، اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم، شماره تماس 37784845

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها