موج
کدخبر : ۳۲۵۳۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325389

مدیر جهاد کشاورزی قائم‌شهر:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائمشهر گفت: تاکنون 7 هزار و 160 هکتار از شالیزارهای این شهرستان خزانه گیری، 5 هزار و 225 هکتار آب تخت اولیه و 2 هزار و 600 هکتار بذرپاشی شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ،  مجید جعفری اظهار داشت: تاکنون 7 هزار و 160 هکتار از شالیزارهای این شهرستان خزانه گیری، 5 هزار و 225 هکتار آب تخت اولیه و 2 هزار و 600 هکتار بذرپاشی شد.

وی  با اشاره به مدیریت مصرف آب کشاورزی و لزوم صرفه جویی در میزان مصرف آب برای ذخیره رطوبت و از بین بردن علف های هرز، به کشاورزان تصویه کرد هرچه سریع تر نسبت به شخم و شیار زمین های شالیزاری اقدام کنند.

جعفری با بیان اینکه 38 هزار کیلوگرم بذر برنج گواهی شده بین شالیکاران این شهرستان توزیع شد، گفت: ارقام توزیع شده بین کشاورزان هاشمی، فجر ،شیرودی، ندا و طارم است که توسط 4 کارگزار خریداری و بین کشاورزان در حال توزیع است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر گفت: کشاورزان بذور مورد نیاز را از مراکز توزیعی که جهاد کشاورزی معرفی می کند تهیه کنند.

وی خاطرنشان کرد: 13 بانک نشاء فعال در این شهرستان وجود دارد و کشاورزان برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا از بانک نشا برای عملیات نشاکاری استفاده کنند.

جعفری ادامه داد: در حال حاضر 220 هکتار از زمین های شالیزاری توسط کشاورزان تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائمشهر افزود: تاکنون 12 نمونه آزمون خاک از زمین های شالیزاری به آزمایشگاه ارسال شده است.

وی یادآور شد: شهرستان قائمشهر دارای 8 هزار و 689 هکتار اراضی شالیزاری است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها