موج
کدخبر : ۳۲۵۱۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325155

طی دو ماه اخیر؛

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل علوم پزشکی هرمزگان از جان باختن سه و مسمومیت ۴۴ هرمزگانی بر اثر مسمومیت الکلی در دو ماه گذشته خبر داد و گفت: مصرف خوراکی الکل هیچ تاثیری بر ویروس کرونا ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، دکتر فاطمه نوروزیان مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار موج، با اعلام اینکه متاسفانه طی دوماه اخیر تا کنون 44 نفر مسمومیت در اثر مصرف  الکل و سه فوتی داشته ایم، خاطر نشان کرد: تعدادی از این افراد در جهت پیشگیری از کرونا اقدام به این کار کرده اند.

 وی با اشاره به اینکه برخلاف شایعه ها، مصرف الکل و مشروبات الکلی هیچ تاثیری در جلوگیری از بیماری کرونا ندارد اذعان داشت: مصرف هر گونه الکل به ویژه صنعتی می‌تواند به مسمومیت شدید و مرگ مصرف کننده منتهی شود و این باور اشتباه و ساختگی هیچ گونه پایه علمی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه افراد مصرف کننده به هرگونه به مواد دخانی و مواد الکلی بیشتر از افراد عادی جامعه در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند، هشدار داد: مصرف الکل  به منظور افزایش سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس کرونا فرضیه ای کاملا اشتباه است و از شهروندان تقاضا داریم از مصرف مشروبات الکلی اکیدا" خودداری فرمایند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، تصریح کرد: متاسفانه در شرایط بحرانی که در حال حاضر کل کشور با آن دست و پنجه نرم می کند، حجم قابل توجهی الکل تقلبی در بازار وجود دارد که عده ای را ترغیب به مصرف این مواد خطرناک برای مصون ماندن از ویروس کرونا کرده است.

نوروزیان با تاکید بر اینکه مصرف الکل مصونیت شما را در برابر ویروس کرونا تضمین نخواهد کرد،  ابراز داشت: ما از شهروندان خواستاریم که در این روزها که فشار بسیاری بر کادر درمان وارد است، با انجام کارهای غلط و بی پایه و اساس، بار مضاعف دیگری بر مراکز درمانی وارد نکنند و برای مقابله با ویروس کرونا تنها و تنها نکات بهداشتی را رعایت کرده و از منزل خارج نشوند.

نوروزیان در ادامه با اعلام اینکه مسمومیت الکلی ۴۴ هرمزگانی را روانه بیمارستان کرد، افزود: مشروبات الکلی مسموم ظرف 6 تا ۱۲ ساعت موجب تاری دید، سفیدی میدان دید و کاهش میزان هوشیاری و تشنج می‌شود که افراد اگر به فوریت تحت درمان قرار نگیرند دچار از کار افتادگی کلیه و قلب می‌شوند.

وی گفت: برخی از افرادی که با مسمومیت مراجعه نموده اند به همراهانشان از مصرف مشروبات الکلی دست ساز خبر داده اند.

شایان ذکر است؛  ویروس کرونا مانند سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، فشار خون بالا که خوب کنترل نشده است و دیالیزی و همچنین بیماران با بیماری‌های زمینه ای می‌تواند خطرناک باشد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها