موج
کدخبر : ۳۲۴۹۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324971

قابل توجه رانندگانی که تاکنون از کارت‌های سوخت خود استفاده نکرده‌اند؛

مدیر شرکت ملی بخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان گفت: نرم افزار کارت‌های سوخت به نحوی طراحی شده است که تنها سهمیه 6 ماه و تا 360 لیتر را ذخیره سازی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عبدالله احمدی کمرپشتی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان ، در گفتگو با خبرنگار موج ، اذعان داشت: نرم افزارهای کارت سوخت طوری طراحی شده اند که سهمیه 6 ماه و تا حداکثر 360 لیتر بنزین در آن ها ذخیره می ماند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود، افزود: در ابتدای فروردین ماه 99 هم به روال هر ماه سهمیه 60 لیتر سوخت در کارت های دارندگان خودروهای شخصی شارژ  خواهد شد و اگر شهروندی از ابتدای سهمیه بندی در آبان‌ماه 98 تا امروز حتی یک لیتر هم از سهمیه کارت سوخت خود استفاده نکرده باشد تا پایان فروردین ماه 99بدون نگرانی از کسر موجودی سوخت فرصت استفاده از ان را خواهد داشت.

وی تشریح کرد: پس از 6ماه و در صورت عدم استفاده افراد از سهمیه 360 لیتر، سهمیه سوخت اردیبهشت اعمال ولی سهمیه آبان 98 که استفاده نشده حذف می‌شود مگر اینکه که دارنده خودرو درجایگاه های عرضه سوختگیری و از سهمیه بنزین خود استفاده کند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان گفت: در حال حاضر با توجه به اینکه سهمیه بندی از آبان ماه آغاز شده و تا آخر فروردین 6 ماه از آن می گذرد پس بنزین ذخیره در کارت های سوخت خودرو در صورتیکه دارنده خودرو شخصی از هیچ سهمیه ای استفاده نکرده باشد تا پایان فروردین به مرز 360 لیتر رسیده و حفظ خواهد شد. به این ترتیب از اول اردیبهشت سهمیه ماه هفتم در کارت های سوخت خودروهای شخصی اعمال  ولی سهمیه ماه آبان در صورت عدم استفاده حذف می شود.

 شایان ذکر است؛ ذخیره سازی 6 ماهه سهمیه بنزین در کارت های سوخت فقط برای خودرو های شخصی است و سهمیه سوخت خودرو های عمومی مانند تاکسی‌ها  و وانت بارها سهمیه از ماه قبل به ماه بعد منتقل نمی‌ شود.

 وی با تاکید بر اینکه در فرآیند پرداخت بهای سوخت هم از شهروندان می خواهیم تا حد ممکن از پول نقد استفاده نکنند، ادامه داد: شهروندان کارت بانکی خود را به متصدیان جایگاه ها بدهند تا لمس دکمه های دستگاه های بانکی که عامل اصلی انتقال ویروس هست نیز به حداقل برسد.

مدیر منطقه هرمزگان در پایان افزود : ناظران شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان بر رعایت این دستورالعمل های بهداشتی به صورت مستمر نظارت دارند و درصورت عدم رعایت آن به شرکت های خصوصی متولی آنان اخطارهای لازم را خواهند داد و با قاطعیت قانون را اعمال می کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها