موج
کدخبر : ۳۲۴۵۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324536

درپی وقوع شیوع کرونا؛

نایب رییس اتاق اصناف شهرستان خمینی شهر به دلیل وجود شرایط نامناسب و اوضاع کنونی کسبه و اصناف نامه ای به وزیر صمت ارسال نموده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، محمدرضا احمدیان در گفتگویی پیرامون وضعیت کنونی کرونا و اثرات آن بر اقشار مختلف اظهار کرد: در پی وقوع و شیوع اتفاقات سال 98 و رکود بی سابقه در کسب و کار کسبه شهرستان خمینی شهر و با بررسی میدانی و استحصال مشکلات صنوف مختلف و بازاریان سطح شهرستان نامه ای را به همراه پیشنهادات مطرح شده، تدوین و به مراجع و مسولین مرتبط و ذی صلاح ارسال و ایفاد نمودیم.

رئیس اتحادیه درودگران ومصنوعات چوبی توضیح داد: در این نامه در حمایت از 18000 کسبه شهرستان خمینی شهر مواردی همچون پرداخت حق بیمه کارگر و کارفرما، معافیت مالیاتی سال 98 اصناف شهرستان، پرداخت تسهیلات بانکی و... را درخواست و مطرح نموده ایم.

وی ابراز کرد:  پس از تنها 24 ساعت نامه مکتوبه با اقبال مسئولان شهرستانی، استانی و ملی مواجه گردید و اکنون به لطف حمایت ومکاتبه نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی سید جواد ابطحی  نامه مذکور  روی میز وزیر صمت (صنعت، معدن، تجارت) قرار گرفته است.

موارد مطرح شده در نامه توسط نایب رئیس اتاق اصناف شهرستان خمینی شهر به آقای ممبینی ریاست محترم اتاق اصناف ایران و هئیت رئیسه محترم اتاق اصناف ایران و  آقای درستی نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف ایران شامل متضرر شدن جمعی از کسبه و بازاریان و رکود بی سابقه به دلیل وجود بیماری کرونا است.

در این نامه آمده است با وجود وضعیت کنونی کسبه شهرستان چگونه باید هزینه های همچون حقوق نیروی انسانی، بیمه کارگران، اجاره بهای محل های کسب استیجاری، هزینه های آب ،گاز، برق و... را تامین و پرداخت نمایند!؟

در ادامه  نایب رئیس اتاق اصناف شهرستان خمینی شهر یادآور شده است که خمینی شهر با وجود۲۲۰۰۰کسبه مواردی به عنوان پیشنهاد ارسال و ایفاد نموده است که از جمله این موارد مهم،  معافیت مالیاتی همه کسبه شهرستان خمینی شهر در سال 1398 بعنوان وضعیت فوق‌العاده است.

همچنین عدم دریافت حق بیمه کارفرما و کارگر در کلیه صنوف برای دوره زمانی یک ماهه پایان سال 98 و حداقل 2ماه ابتدای سال 1399(چنانچه بحران تداوم داشت به نسبت افزایش یابد.)

  عضو اتاق ایران با بیان اوضاع نابسامان کسبه ، بخشودگی جرائمی همچون عوارض شهرداری ها از قبیل عوارض کسب و پیشه، به ویژه در صنوفی همچون حمل و نقل و بار و... که عوارض خودرو پرداخت می نمایند را مطرح کرده است.

وی اعطای تسهیلات بانکی کم بهره به منظور کمک به بازگشت صنوف به چرخه تولید، توزیع و خدمات اتاق های اصناف واتحادیه ها را خواستار گردیده است.

از دیگر موارد پیشنهاد شده توسط  رئیس اتحادیه درودگران  رایزنی با بانک‌های مختلف به منظور ایجاد استمهال برای کسبه جهت تامین منابع مالی پیرامون پرداخت نمودن اسناد مالی، بدهی ها و پرداخت وجوه چک‌های صادره حداقل بمدت 3ماه است.

احمدیان اعطای کمک بلاعوض به آن دسته از اتحادیه های صنفی که از بیلان مالی و درآمد مناسبی برخوردار نبوده اند به منظور جلوگیری از فشار چنین اتحادیه هایی جهت دریافت حق پروانه و واریز 20 درصد سهم اصناف را نیز بیان نموده است.

نایب رئیس اتاق اصناف شهرستان خمینی شهر در پایان معافیت کامل قبوض آب.برق.گاز کلیه کسبه وتولیدی ها در دوره زمانی اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ را از وزیر صمت خواستار شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها