موج
کدخبر : ۳۲۴۴۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324484

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم:

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این استان، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته و تا ساعت ۱۴ امروز دوازدهم فروردین ماه، ۱۴۰ نفر در مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی ابتلا به کرونا پذیرش شدند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدرضا قدیر در نشست ستاد پیشگیری، کنترل و مبارزه با کرونا ویروس دانشگاه علوم پزشکی قم، با تقدیر از همراهی مردم برای رعایت قرنطینه خانگی در ۱۳ فروردین همچنین از قرنطینه شدن مسافرانی که مشکوک به کرونا خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم افزود: از مردم برای ماندن در خانه ها در روز طبیعت و کمک به کادر درمانی استان برای قطع زنجیره ویروس کرونا تشکر می کنم.

وی در این جلسه بر تسریع در روند احداث بیمارستان امیرالمومنین(ع) قم، ارتقای فعالیت مرکز فالوآپ، پیگیری بهبودیافتگان کرونا که از بیمارستان مرخص شده اند و همچنین اجرای طرح غربالگری تاکید کرد.

قدیر گفت: حضور نیافتن مردم در پارک ها و بوستان ها در روز طبیعت کمک بسیاری در قطع زنجیره کرونا بود.

همچنین کادر بیمارستان فرقانی قم نیز با انتشار کلیپی در فضای مجازی از همشهریان برای رعایت قرنطینه خانگی و کمک به کادر درمان برای قطع زنجیره کرونا تقدیر و از همه خواستند تا این قرنطینه خانگی را تا ریشه کن کردن کامل این بیماری ادامه دهند.

قدیر ادامه داد: ۵۷ نفر از این تعداد در بخش های بیمارستان ها بستری و مابقی پس از معاینه و بررسی در بخش اورژانس مراکز با دستورهای دارویی و بهداشتی مرخص شده اند.

وی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته ، ۲۲ نفر از بیماران بستری در بخش ها پس از  بهبودی توسط پزشکان معالج از بیمارستان ترخیص شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین تاکید کرد: ۷۰ درصد مردم قم غربالگری شده اند و حدود ۴۷۰ هزار نفر نیز تاکنون در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کرده‌اند.

مسافران مشکوک به قرنطینه می روند

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین روز چهارشنبه با حضور در عوارضی قم تهران و همچنین ورودی قم در سه راهی امامزاده جمال(ع)، از نزدیک روند اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را مورد ارزیابی قرار داد و از اقدام های صورت گرفته در این رابطه توسط عوامل نیروی انتظامی، پلیس راهور و هلال احمر قدردانی کرد.

قدیر در این دیدار با تقدیر از همکاری مردم در اجرای قرنطینه خانگی، گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی و همچنین بررسی ورودی ها و خروجی های قم با دقت در حال اجرا است که البته این طرح با استقبال و همکاری خوب مردم مواجه شده است.

وی با بیان اینک پویش «در خانه بمانیم» توسط همشهریان قمی به خوبی رعایت می شود افزود: پلیس و هلال احمر به همراه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی قم، در قالب طرح فاصله گذاری اجتماعی در حال پایش مسافران هستند و موارد مشکوک یا علامت دار را به مراکز بهداشتی درمانی ارجاع می‌دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید کرد: به طور قطع اجرای درست طرح فاصله گذاری اجتماعی، تاثیر به سزایی در کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا خواهد داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها