موج
کدخبر : ۳۲۳۹۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323901

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: بیش از ۳۳ هزار هکتار از علف‌های هرز مزارع گندم و جو در شهرستان کرمانشاه سم‌پاشی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، شهرام آشتاب ابراز داشت: با توجه به اهمیت مبارزه با علف‌های هرز و تأثیر آن بر کیفیت محصولات تولیدی، با پیگیری مستمر همکاران این مدیریت تاکنون در سطحی بالغ‌بر ۳۳ هزار هکتار عملیات مبارزه با علف‌های هرز در مزارع گندم و جو شهرستان کرمانشاه انجام‌شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه افزود: وجود علف‌های هرز در مزارع گندم و جو باعث کاهش عملکرد و کاهش کیفیت محصول می‌شود و حتی گاهی اوقات خسارت ناشی از علف‌های هرز، از خسارت آفات و بیماری‌ها نیز بیشتر است و این مهم بیانگر آن است که باید مبارزه به‌موقع و اصولی با علف‌های هرز جدی گرفته شود.

آشتاب تصریح کرد: سطح زیر کشت گندم و جو شهرستان کرمانشاه در سال زراعی ۹۸-۹۹ بیش از ۲۰۵ هزار هکتار است که از این سطح بیش از ۱۱۰ هزار هکتار گندم و ۹۴ هزار هکتار جو است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت زمانی جهت کنترل علف‌های هرز، آن دسته از کشاورزانی که تاکنون مبارزه شیمیایی انجام نداده‌اند، در اسرع وقت نسبت به سم‌پاشی مزارع اقدام کنند.

وی در پایان ضمن تشکر از زحمات همکاران مراکز ترویج و خدمات افزود: با توجه به اهمیت مبارزه با علف‌های هرز و آفت سن گندم در بهبود کیفیت محصولات کشاورزی، لازم است تمامی همکاران مراکز و مدیریت بر اساس برنامه شیفت بندی، ضمن حضور مستمر در روستاها، توصیه‌های لازم را به کشاورزان اعلام کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها